Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

"Cuda, cuda ogłaszają!"

"Cuda, cuda ogłaszają!"

Po raz pierwszy w Gminie Dębno 6 stycznia odbył się Gminny Orszak Trzech Króli. Głównym organizatorem tego wydarzenia było Dębińskie Centrum Kultury, które wspólnie z Parafią Św. Małgorzaty w Dębnie oraz Muzeum Okręgowym w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie przygotowało iście królewskie wydarzenie, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno – Wiesława Kozłowskiego.

Koncert Kolęd w Dębnie

Koncert Kolęd w Dębnie

W kościele pw. Św. Małgorzaty w Dębnie w niedzielę - 5 stycznia 2020 roku odbył się wyjątkowy koncert kolęd.

Spotkanie opłatkowe małopolskich strażaków

Spotkanie opłatkowe małopolskich strażaków

Zespół Pieśni i Tańca „Łoniowiacy”, razem z kapelą Dębińskiego Centrum Kultury, wystąpił na wojewódzkim spotkaniu opłatkowym małopolskich strażaków.

Ferie zimowe w DCK

3.01.2020
Ferie zimowe w DCK

Ferie zimowe w gminie Dębno już coraz bliżej. Niezależnie od warunków pogodowych, dzieci oraz młodzież mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas uczestnicząc w półkolonii organizowanej przez Dębińskie Centrum Kultury.

Zapraszamy dzieci od lat 6, uczniów szkół podstawowych na Ferie Zimowe realizowane w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi w terminie od 27 stycznia do 7 lutego 2020 (od poniedziałku do piątku) w godz. 9:00 - 15:00.

Popiełuszko

4.12.2019
Popiełuszko

W dniach 22 i 23 listopada Teatr "Jasne Światło" zaprezentował w Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie spektakl teatralny pt. Popiełuszko.

Warsztaty Teatralne w DCK

3.12.2019
Warsztaty Teatralne w DCK

Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach teatralnych. Zajęcia rozpoczynają się 6 grudnia i potrwają do końca lutego 2020 r. Będą prowadzone w dwóch grupach: grupa młodzieżowa (preferowany wiek uczestników to uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i uczniowie szkół średnich) zajęcia będą odbywać się w piątki o godz. 17:00 oraz grupa dorosła zajęcia również w piątki od godz. 18:30.

Pierwsze otwarte dyktando o "Złote Pióro Gminy Dębno"

15.11.2019
Pierwsze otwarte dyktando o "Złote Pióro Gminy Dębno"

W sobotę, 9 listopada w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości odbyło się Pierwsze Otwarte Dyktando o „Złote Pióro Gminy Dębno”. Do językowej rywalizacji przystąpiło 18 osób. Uczestnicy wydarzenia musieli zmierzyli się z autorskim tekstem pn. „Dębińskie wariacje nie tylko niepodległościowe”.

Kwartalne spotkania przy napojach w dębińskim Zamku

13.11.2019
Kwartalne spotkania przy napojach w dębińskim Zamku

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu „Kwartalne Spotkania przy Napojach”. Odbędzie się ono w niedzielę, 17 listopada w Muzeum Zamek w Dębnie. Początek o godz. 17.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Bohaterami spotkania będą: wokalista Kuba Blokesz oraz malarz Zbigniew Zając-Cortez. Będzie to połączenie prezentacji muzycznych i wizualnych.

Zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości

4.11.2019
Zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości

Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski wraz z Dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców na gminne obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na tę okoliczność został przygotowany bogaty program wydarzeń o charakterze patriotycznym.

Jesienne spotkania przy herbacie

7.10.2019
Jesienne spotkania przy herbacie

Jesień zagościła na dobre. Chcąc spojrzeć na tę porę roku w sposób wyłącznie optymistyczny, zapraszamy na trzecią w tym roku odsłonę cyklu „Kwartalne Spotkania przy Napojach”. Odbędzie się ona w Muzeum Zamek w Dębnie w niedzielę, 13 października o godzinie 17:00.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 16