Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Rozwiń skrzydła w DCK

12.09.2019
Rozwiń skrzydła w DCK

Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi zaprasza do zapisów na zajęcia organizowane w nowym roku szkolnym. W szerokim wachlarzu propozycji przygotowanej dla mieszkańców zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie nie zabrakło dobrze znanych zajęć, jest również sporo nowości.

"Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania"

11.09.2019
"Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania"

Wszystkich miłośników polskiej kultury i tradycji zapraszamy do Dębińskiego Centrum Kultury w najbliższą niedzielę, 15 września na godz. 11:00 na konferencję "Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania". Wydarzenie połączone będzie z folklorystycznym przeglądem dorobku artystycznego naszej gminy oraz jubileuszem 25 – lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

ZPiT „Łoniowiacy” na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „BALKAN FOLK FEST 2019” w Bułgarii

10.09.2019

W ostatnich dniach sierpnia Zespół Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” przebywał na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „BALKAN FOLK FEST 2019” w Bułgarii, gdzie godnie reprezentował Polskę oraz gminę Dębno, przedstawiając piękno rodzimego folkloru.

Nowele polskie w dębińskim zamku

10.09.2019
Nowele polskie w dębińskim zamku

„Mój ojciec wstępuje do strażaków” – Bruno Schulza, „Orka" – Władysława Reymonta, a także "Dym" Marii Konopnickiej - to utwory, które wybrzmiały w murach dębińskiego zamku w sobotę 7 września, w ramach tegorocznej edycji akcji Narodowe Czytanie.

Narodowe Czytanie 2019

6.09.2019
Narodowe Czytanie 2019

Biblioteki gminy Dębno wraz z Dębińskim Centrum Kultury zapraszają w najbliższą sobotę, 7 września na Narodowe Czytanie, które w tym roku odbędzie się w gościnnych progach dębińskiego zamku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00.

W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

20.08.2019
W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, było Jaworsko. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Świętą sprawowaną w intencji rolników oraz w podzięce za tegoroczne zbiory. Głównym punktem świętowania niezmiennie pozostał obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy oraz konkurs wieńców dożynkowych.

Zapraszamy na uroczystości ku pamięci Poległych Lotników Liberatora

13.08.2019
Zapraszamy na uroczystości ku pamięci Poległych Lotników Liberatora

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafia Rzymskokatolicka w Łysej Górze oraz Dębińskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na uroczystość upamiętniającą tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator. Obchody wspomnienia tego wydarzenia odbędą się w czwartek, 15 sierpnia br. przy pomniku na Przymiarkach w Łysej Górze.

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

9.08.2019
Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury oraz Rada Sołecka wraz z Mieszkańcami wsi Jaworsko serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę, 18 sierpnia br.

"Letnie Spotkania przy Winie" w Muzeum Zamek w Dębnie

29.07.2019
"Letnie Spotkania przy Winie" w Muzeum Zamek w Dębnie

Zbliża się kolejny odcinek cyklu „Kwartalnych Spotkań przy Napojach” w Muzeum Zamek w Dębnie. W niedzielę, 4 sierpnia zapraszamy na spotkanie z muzyką oraz dziełami ceramiki i szkła. Początek „Letniego Spotkania przy Winie” o godzinie 17.00.

Rodzinne popołudnie w Biadolinach Szlacheckich

17.07.2019
Rodzinne popołudnie w Biadolinach Szlacheckich

Pomimo kapryśnej aury w niedzielę 14 lipca na stadion w Biadolinach Szlacheckich licznie przybyli mieszkańcy sołectwa i nie tylko, by wziąć udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Dębińskie Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Gminy Dębno oraz Sołtysem i Radą Sołecką Biadolin Szlacheckich.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 15