Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Rodzinne popołudnie w Biadolinach Szlacheckich

17.07.2019
Rodzinne popołudnie w Biadolinach Szlacheckich

Pomimo kapryśnej aury w niedzielę 14 lipca na stadion w Biadolinach Szlacheckich licznie przybyli mieszkańcy sołectwa i nie tylko, by wziąć udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Dębińskie Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Gminy Dębno oraz Sołtysem i Radą Sołecką Biadolin Szlacheckich.

Tradycyjne „Powitanie Lata” w Łysej Górze

4.07.2019
Tradycyjne „Powitanie Lata” w Łysej Górze

W przedostatnią niedzielę czerwca w Łysej Górze odbył się tradycyjny festyn „Powitanie Lata” w amfiteatrze Krakus organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łysej Górze, Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi oraz Radę Sołecką Łysa Góra. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy oraz Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Jak co roku przygotowano wiele występów.

Serdecznie zapraszamy na XXII Biesiadę Agroturystyczną

2.07.2019
Serdecznie zapraszamy na XXII Biesiadę Agroturystyczną

W niedzielę, 7 lipca 2019 r. na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbędzie się XXII Biesiada Agroturystyczna. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 15.00  o której nastąpi powitanie wszystkich przybyłych gości i mieszkańców, a następnie rozpocznie się konkurs potraw domowych.

4.06.2019

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy 30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK, który odbędzie się 8-9 czerwca 2019 r. w odnowionym Amfiteatrze Letnim w Łoniowej. W programie wystąpią działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego dziecięce zespoły folklorystyczne, instrumentaliści oraz kapele ludowe.

XXII edycja Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno

XXII edycja Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi po raz XXII zorganizowały Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno. Poziom młodych wykonawców docenił obecny na uroczystości Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Jest to rodzaj imprezy, na którą chętnie przyjeżdżają zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie. Tu nie zajmuje się miejsc, a każdy wykonawca jest nagradzany. Przegląd umożliwia wykonawcom i ich opiekunom prezentację efektów całorocznej pracy na forum Gminy. Jest też okazją do rywalizacji, dlatego obserwuje się coraz wyższy poziom występujących. Panuje tu miła atmosfera, a każdy z występujących jest doceniony.

WARSZTATY WOKALNE w Dębińskim Centrum Kultury

9.05.2019
WARSZTATY WOKALNE w Dębińskim Centrum Kultury
Dębińskie Centrum Kultury zaprasza na WARSZTATY WOKALNE z improwizacji dla wokalistów, które odbędą się 27 maja 2019r., w godzinach od 15:00 do 20:00. Zajęcia obejmować będą pracę nad emisją głosu. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady działania traktu głosowego oraz dowiedzą się jak dbać o higienę głosu.

Patriotyczne śpiewanie na zamku w Dębnie

26.04.2019
Patriotyczne śpiewanie na zamku w Dębnie

Już po raz dziewiąty, w dębińskim zamku, odbędzie się „Patriotyczne śpiewanie”. To patriotyczna inicjatywa, która odbywa się z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przy muzycznym akompaniamencie, wspólnie wyśpiewane zostaną najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Organizatorami wydarzenia są Muzeum Okręgowe w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie, Gmina Dębno i Dębińskie Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy 3 maja o 17:00 do sali koncertowej dębińskiego zamku.

18. Małopolskie Dni Książki

18. Małopolskie Dni Książki

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce Uszewskiej, filia w Maszkienicach oraz Dębińskie Centrum Kultury włączyły się w akcję Małopolskie Dni Książki 2019.
Instytucje z naszej gminy poprzez atrakcyjne warsztaty i spotkania chcą promować literaturę i czytelnictwo w naszym regionie.
Projekt przypomina, że książka może być pięknym podarunkiem.
Organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Województwo Małopolskie.

Spotkanie przy Kawie

Spotkanie przy Kawie

Kolejny sezon „Kwartalnych spotkań przy napojach” został zainaugurowany w niedzielę 7 kwietnia „Wiosennym spotkaniem przy kawie” na Zamku w Dębnie. W ramach spotkań odbywają się koncerty oraz wernisaże prac malarskich.

Młodzi aktorzy stanęli do walki na scenie, czyli XX Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych

9.04.2019

O tym, że teatr bawi i uczy mogli przekonać się uczestnicy XX edycji Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych, który odbył się 5 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. W wydarzeniu wzięły udział cztery grupy teatralne.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 14