Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Letnie Spotkania przy Winie 2017

7.08.2017
Letnie Spotkania przy Winie 2017

Już w niedzielę, 6 sierpnia o godzinie 17.00, na zamku w Dębnie odbędzie się kolejna edycja letnich spotkań przy winie. Imprezę uświetni koncert z imponującym wokalem Izabeli Staruch (http://izaspiew.wixsite.com/iza-staruch) i akompaniującym jej na pianinie Vasylem Semkowiczem. Ów niezwykły mariaż francusko-włoskich utworów z pewnością zachwyci nie tylko sympatyków Edith Piaf i Garou.

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”

21.07.2017

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” jest wydarzeniem skupiającym dziecięce zespoły folklorystyczne pochodzące z regionów górskich całego świata. Jest miejscem współpracy, a także wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z bogactwem kultury i tradycjami ludowymi z różnych regionów świata, odbywać się będzie w dniach 23 – 30 lipca 2017 r. w Nowym Sączu. W tym roku zaprezentuje się w nim Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy”, który uzyskał nominacje podczas Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, prezentując swój program artystyczny pt. „Dziyrganie Marysi”.

Koncert na Zamku w Dębnie

30.06.2017
Koncert na Zamku w Dębnie

W niedzielę 2 lipca Muzeum Zamek w Dębnie w Sali Koncertowej będzie gościć międzynarodową grupę młodych muzyków, w ramach programu wymiany kulturalnej: PASO ROBLES – Kąśna Dolna. Zapraszamy na koncert, który odbędzie się o godz. 16.00.

Szczegółowe informacje na temat koncertu znajdują się w załącznikach.

Świętojańska Noc Muzealna

23.06.2017
Świętojańska Noc Muzealna

Nie od dziś wiadomo, iż dębińskiego zamku czas nie ma odwagi się imać, zatem i wigilia dnia św. Jana przybyła tego roku nieco wcześniej, bo już 18 czerwca. Iście słowiańską, ukwieconą biesiadę, przy wtórze Scholi Affectus Populi z Łysej Góry, uświetnił wernisaż wyjątkowej autorskiej wystawy „Pomiędzy niebem a ziemią” pani Krystyny Gurgul, kustosza placówki, żwawym krokiem wchodzącej w szóstą dekadę życia.

Świętojańska Noc Muzealna na Zamku w Dębnie

16.06.2017
Świętojańska Noc Muzealna na Zamku w Dębnie

W najbliższą niedzielę 18 czerwca o godzinie 17.00 na Zamku w Dębnie rozpocznie się wydarzenie kulturalne pod nazwą "Świętojańska Noc Muzealna". Organizatorzy jak co roku przygotowali dla gości wiele atrakcji.

Dzień Dziecka na Zamku w Dębnie

9.06.2017
Dzień Dziecka na Zamku w Dębnie

Dnia 1 czerwca 2017 roku dębiński zamek przeżywał istne oblężenie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Nadobne damy i zacni młodzieńcy z okolicznych szkół i przedszkoli zebrali się w liczbie około 200 osób, by swą obecnością uświetnić wyjątkową imprezę zorganizowaną przez Muzeum Zamek w Dębnie, wspierane przez Dębińskie Centrum Kultury.

Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

W piątek 12 maja odbył się rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”. Ideą akcji jest wspólny przejazd rowerowy bibliotekarzy i czytelników – niestety pogoda nie była dla nas łaskawa i w związku z tym odbył się rajd... samochodowy. Mnogość atrakcji przygotowanych dla czytelników uniemożliwiła przełożenie terminu.

Wernisaż wystawy – „Plener – Dębno 2017”

26.05.2017
Wernisaż wystawy – „Plener – Dębno 2017”

W poniedziałkowe przedpołudnie 22 maja odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Dębno 2017”. Wernisaż rozpoczął się o godzinie 11.00. Na to uroczyste spotkanie połączone z otwarciem wystawy i rozdaniem nagród, przybyli niemal wszyscy uczestnicy Jubileuszowego, „X Integracyjnego Pleneru Malarskiego – DĘBNO 2017”. Wśród zaproszonych gości byli m. in. gospodarze tych ziem, czyli Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Ożóg, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Janusz Kozioł.

Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych w Jaworsku

Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych w Jaworsku

19 maja Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku wraz z Dębińskim Centrum Kultury po raz dwudziesty zorganizowali „Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno”. W tym roku swój udział zgłosiły grupy z sześciu szkół: PSP w Łoniowej, ZS w Łysej Górze, PSP w Niedźwiedzy, PSP w Sufczynie, ZS w Woli Dębińskiej oraz gospodarze imprezy, PSP w Jaworsku – w sumie 62 uczestników.

Noc Muzeuów na Zamku w Dębnie

23.05.2017
Noc Muzeuów na Zamku w Dębnie

Kolejna edycja Nocy Muzeów w dębińskim zamku była niezwykle atrakcyjnym wydarzeniem. Licznie przybyła publiczność była świadkiem wielu inscenizacji teatralnych, muzyki na żywo, elementów kuglarstwa a nawet mogła wziąć udział w fabularnej grze terenowej. Muzealnicy, pod kierownictwem kustosz Krystyny Gurgul, włożyli bardzo dużo trudu, by ze starannością i rozmachem pokazać zwiedzającym ten piękny muzealny obiekt.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin