KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Popiełuszko

4.12.2019
Popiełuszko

W dniach 22 i 23 listopada Teatr "Jasne Światło" zaprezentował w Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie spektakl teatralny pt. Popiełuszko.

Warsztaty Teatralne w DCK

3.12.2019
Warsztaty Teatralne w DCK

Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach teatralnych. Zajęcia rozpoczynają się 6 grudnia i potrwają do końca lutego 2020 r. Będą prowadzone w dwóch grupach: grupa młodzieżowa (preferowany wiek uczestników to uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i uczniowie szkół średnich) zajęcia będą odbywać się w piątki o godz. 17:00 oraz grupa dorosła zajęcia również w piątki od godz. 18:30.

Pierwsze otwarte dyktando o "Złote Pióro Gminy Dębno"

15.11.2019
Pierwsze otwarte dyktando o "Złote Pióro Gminy Dębno"

W sobotę, 9 listopada w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości odbyło się Pierwsze Otwarte Dyktando o „Złote Pióro Gminy Dębno”. Do językowej rywalizacji przystąpiło 18 osób. Uczestnicy wydarzenia musieli zmierzyli się z autorskim tekstem pn. „Dębińskie wariacje nie tylko niepodległościowe”.

 

Kwartalne spotkania przy napojach w dębińskim Zamku

13.11.2019
Kwartalne spotkania przy napojach w dębińskim Zamku

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu „Kwartalne Spotkania przy Napojach”. Odbędzie się ono w niedzielę, 17 listopada w Muzeum Zamek w Dębnie. Początek o godz. 17.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Bohaterami spotkania będą: wokalista Kuba Blokesz oraz malarz Zbigniew Zając-Cortez. Będzie to połączenie prezentacji muzycznych i wizualnych.

Jesienne spotkania przy herbacie

7.10.2019
Jesienne spotkania przy herbacie

Jesień zagościła na dobre. Chcąc spojrzeć na tę porę roku w sposób wyłącznie optymistyczny, zapraszamy na trzecią w tym roku odsłonę cyklu „Kwartalne Spotkania przy Napojach”. Odbędzie się ona w Muzeum Zamek w Dębnie w niedzielę, 13 października o godzinie 17:00.

 

Weź udział w zajęciach robotyki w Dębińskim Centrum Kultury

25.09.2019
Weź udział w zajęciach robotyki w Dębińskim Centrum Kultury

Serdecznie zapraszamy do zapisów na zajęcia robotyki KREATECH. Zajęcia skierowane są do osób w wieku 5-16 lat (zarówno do chłopców jak i dziewcząt).

Tęskno mi Panie…

17.09.2019
Tęskno mi Panie…

„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba, podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów Nieba…Tęskno mi Panie - te słowa z wiersza Cypriana Kamila Norwida przytoczone przez jednego z prelegentów konferencji „Wieś Polska – kultura, tradycje, dziedzictwo i wyznania” stanowią kwintesencję wydarzenia, które odbyło się w ostatnią niedzielę w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi.

 

Rozwiń skrzydła w DCK

12.09.2019
Rozwiń skrzydła w DCK

Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi zaprasza do zapisów na zajęcia organizowane w nowym roku szkolnym. W szerokim wachlarzu propozycji przygotowanej dla mieszkańców zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie nie zabrakło dobrze znanych zajęć, jest również sporo nowości.

"Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania"

11.09.2019
"Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania"

Wszystkich miłośników polskiej kultury i tradycji zapraszamy do Dębińskiego Centrum Kultury w najbliższą niedzielę, 15 września na godz. 11:00 na konferencję "Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania". Wydarzenie połączone będzie z folklorystycznym przeglądem dorobku artystycznego naszej gminy oraz jubileuszem 25 – lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

ZPiT „Łoniowiacy” na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „BALKAN FOLK FEST 2019” w Bułgarii

10.09.2019
ZPiT „Łoniowiacy” na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „BALKAN FOLK FEST 2019” w Bułgarii

W ostatnich dniach sierpnia Zespół Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” przebywał na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „BALKAN FOLK FEST 2019” w Bułgarii, gdzie godnie reprezentował Polskę oraz gminę Dębno, przedstawiając piękno rodzimego folkloru.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 15

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12