Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

„Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”

„Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”

W Muzeum Zamek w Dębnie 6 grudnia, a więc w dzień św. Mikołaja, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom Międzypowiatowego Konkursu, którego temat w tym roku brzmiał: „Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”.

Festiwal „Listopad nie musi być smutny”

27.11.2017
Festiwal „Listopad nie musi być smutny”

20 listopada 2017 r. odbył się VII Gminny Festiwal „Listopad nie musi być smutny”, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole im Jana Pawła II w Woli Dębinskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

Zimowe Spotkania przy Piwie w Dębnie

Zimowe Spotkania przy Piwie w Dębnie
Zimowe Spotkania przy Piwie – to ostatnie w tym roku z cyklu kwartalnych Spotkań przy Napojach, na które organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury zaprosili licznie przybyłych gości....

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

W piątek 10 listopada w Bibliotece Publicznej w Sufczynie odbyło się „święto czytelniczek”, ponieważ swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas pani Krystyna Mirek, jedna z najpopularniejszych obecnie autorek powieści dla kobiet. Czytelniczki kochają jej książki za wartką akcję, pozytywne przesłanie oraz humor i fakt, że mogą łatwo utożsamiać się z bohaterkami.

Zimowe spotkania przy piwie na Zamku w Dębnie

Zimowe spotkania przy piwie na Zamku w Dębnie

Zimowe Spotkania przy Piwie – to ostatnie w tym roku z cyklu kwartalnych Spotkań przy Napojach, na które organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają w dniu 19 listopada o godz. 17.

Matecznik Tradycji w Gminie Dębno

Matecznik Tradycji w Gminie Dębno

Dnia 29 września 2017 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Dębińskim Centrum Kultury o utworzeniu w Gminie Dębno Matecznika Tradycji. Zamysł ten powstał w ramach projektu edukacyjnego Małopolska Szkoła Tradycji, sfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (Fundusze Europejskie, Program Regionalny), realizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Kwesta na kontynuację prac renowacyjnych przy witrażach Kaplicy Grobowej Jastrzębskich

10.11.2017

Organizator Kwesty na rzecz ratowania zabytkowych pomników znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Dębnie, czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie tej kwesty, a także jej przeprowadzenie. Była to już XIII taka kwesta, którą w roku bieżącym prowadzono w dniu Wszystkich Świętych, tj. 1 listopada (środa), w godzinach od 7.30 – 18.00.

Medal za Długoletnią Służbę i Polonia Minor dla pracowników Muzeum Zamek w Dębnie

10.11.2017

Z okazji 90 lecia Muzeum Okręgowego w Tarnowie złotym Medalem za Długoletnia Służbę została odznaczona Pani Teresa Koczwara, która posiada trzydziestoośmioletni staż pracy. Od szesnastu lat nienagannie pełni swoje obowiązki na stanowisku kwalifikowanego opiekuna ekspozycji w Muzeum Zamek w Dębnie, będącym oddziałem tarnowskiego Muzeum Okręgowego.

Promocja albumu „Antoni Jan Goetz – Okocimski. Powrót z emigracji”

8.11.2017
Promocja albumu  „Antoni Jan Goetz – Okocimski. Powrót z emigracji”

W sobotę 21 października 2017 roku w Okocimiu odbyły się uroczystości pogrzebowe Antoniego Jana Goetza Okocimskiego. Jego prochy zostały sprowadzone do Polski po 55 latach od jego śmierci, dzięki wysiłkom Stowarzyszenia  Miłośników Ziemi Okocimskiej.

Agroturystyka w Gminie Dębno doceniona

30.10.2017
Agroturystyka w Gminie Dębno doceniona

Na terenie naszej gminy działa kilkanaście gospodarstw agroturystycznych, oferujących wypoczynek w malowniczej scenerii, z dala od miejskiego zgiełku. Pracę właścicieli gospodarstw doceniają zarówno odwiedzający gminę turyści, jak i organizacje wspierające rozwój agroturystyki. W ostatnim czasie wyróżniona została – położona w Porąbce Uszewskiej – kwatera „Na Kuźnisku”.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin