Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Letnie Spotkania przy Winie

8.08.2018
Letnie Spotkania przy Winie

Letnie Spotkania przy Winie, które miały miejsce w  niedzielę 5 sierpnia w zamku w Dębnie, wpisały się w niezwykły sposób w obchody Jubileuszu Czterdziestolecia istnienia tej muzealnej placówki. Powodów było co najmniej kilka.

Niezwykłe całkowite zaćmienie Księżyca

6.08.2018
Niezwykłe całkowite zaćmienie Księżyca

27 lipca 2018 roku w godzinach nocnych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej obserwowano niezwykły kosmiczny spektakl.

XXIX Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego

26.06.2018
XXIX Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego

Dnia 10 czerwca 2018 r. w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbył się XXIX Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK. Organizatorami wydarzenia byli Dębińskie Centrum Kultury i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Patronat honorowy objęli Starosta Brzeski Andrzej Potępa i Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski

29. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego

6.06.2018
29. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego

W tym roku odbędzie się 29. edycja Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego. Największa impreza folklorystyczna (w kategorii dziecięcej) w Małopolsce. Przegląd swoim zasięgiem obejmuje region Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich, Pogórza Ciężkowickiego i pogranicza krakowsko-rzeszowskiego.

Zajęcia Wakacyjne w DCK 2018

28.05.2018
Zajęcia Wakacyjne w DCK 2018

Zajęcia realizowane będą od 2 do 27 lipca 2018 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi. Pod opieką nauczycieli - instruktorów będzie można ciekawie i pożytecznie spędzić czas uczestnicząc w warsztatach: plastycznych, muzycznych, edukacyjno – integracyjnych, rekreacyjno - ruchowych.

Noc Muzeów w Zamku w Dębnie

28.05.2018
Noc Muzeów w Zamku w Dębnie

Tegoroczna Noc Muzeów w Zamku w Dębnie przebiegała według scenariusza „Przepis na życie po staropolsku, czyli dobre rady naszych pradziadów”.

Świętowanie Konstytucji 3 Maja

Świętowanie Konstytucji 3 Maja

Już po raz ósmy organizatorzy, Muzeum Zamek w Dębnie wraz z Fundacją TIMSZEL zaprosili do wspólnego świętowania Konstytucji 3 Maja. W to wyjątkowe, piękne, słoneczne popołudnie w Sali Koncertowej w Zamku, w Dębnie, zabrzmiał dźwięczny, zgodny chór wspomagany instrumentalnie przez fortepian, skrzypce, a nawet ukulele. Wspólne, radosne świętowanie płynące z potrzeby serca potwierdza słuszność organizacji takich przedsięwzięć.

Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

Konkurs o tytuł  Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

26. kwietnia 2018 r. uczniowie klas IV-VI walczyli po raz dwudziesty trzeci o zwycięstwo w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury.

VIII Festiwal "Śpiewamy, Tańczymy i Recytujemy dla Świętego Jana Pawła II"

VIII Festiwal "Śpiewamy, Tańczymy i Recytujemy dla Świętego Jana Pawła II"

W dniu 19.04.2018r. w DCK w Jastwi odbył się VIII Festiwal "Śpiewamy, Tańczymy i Recytujemy dla Świętego Jana Pawła II", organizowany przez Publiczne Przedszkole im. Jana Pawła II w Woli Dębińskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

Turniej Piłki Nożnej ,,Mini Champions League - 2018”

Turniej Piłki Nożnej  ,,Mini Champions League - 2018”

Na sali gimnastycznej w Woli Dębińskiej odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej pod hasłem ,,Mini - Champions League - 2018”. Na starcie turnieju stanęło pięć drużyn, a  turniej rozegrano systemem ,,każdy z każdym”.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 12