Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

6.09.2017
Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

W dniu 2 września 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowego Czytania odbywa się od 2012 roku i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku do wydarzenia przyłączyły się Biblioteki Gminy Dębno wraz z Dębińskim Centrum Kultury.

Jesienne Spotkania przy Herbacie

Jesienne Spotkania przy Herbacie

W ostatnią niedzielę, 8 października 2017 roku odbyła się kolejna edycja cyklicznych spotkań przy napojach. Ze względu na jesienną aurę, goście raczyli się wyśmienitą gorącą herbatą, szczodrze rozlewaną przez pracujące na zamku panie.

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Biblioteka Publiczna w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na spotkanie autorskie z Krystyną Mirek, które odbędzie się 10 listopada 2017r. o godzinie 17:00. Dodatkowe indformacje znajdują się na załączonym plakacie.

Koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego

Koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego

Już w najbliższą niedzielę 15 października o godz. 17:00 odbędzie się w Muzeum Zamku w Dębnie  wyjątkowe wydarzenie - koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego.

Wystąpi para niezwykłych artystek: prof. Bogumiła Gizbert - Studnicka (fortepian) oraz Monika Rasiewicz (śpiew, aktorstwo, recytacja). W programie koncertu znajdą się utwory muzyczne  Piazzolli, Bacha, Straussa, które będą ozdobione poezją między innymi  Miłosza, Tuwima, Gałczyńskiego.

Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie

2.10.2017
Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie

Kolejna cykliczna impreza – Jesienne Spotkania przy Herbacie – odbędzie się  w  Muzeum Zamek w Dębnie 8 października 2017 roku.  Zapraszają na nią organizatorzy i współorganizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie.

Kameralne Spotkania Muzealne 2017

5.09.2017
Kameralne Spotkania Muzealne 2017

Kolejne Kameralne Spotkania Muzealne w Zamku w Dębnie połączone były z otwarciem wystawy fotografii Marcina Sachy „Labirynty Snów”, prezentowanej na zewnętrznych ścianach zamku, w tzw. Galerii we Wnęce. Sam twórca, chociaż stosunkowo młody stażem, może się poszczycić wieloma znaczącymi wyróżnieniami w swojej branży.

Letnie Spotkania przy Winie 2017

7.08.2017
Letnie Spotkania przy Winie 2017

Już w niedzielę, 6 sierpnia o godzinie 17.00, na zamku w Dębnie odbędzie się kolejna edycja letnich spotkań przy winie. Imprezę uświetni koncert z imponującym wokalem Izabeli Staruch (http://izaspiew.wixsite.com/iza-staruch) i akompaniującym jej na pianinie Vasylem Semkowiczem. Ów niezwykły mariaż francusko-włoskich utworów z pewnością zachwyci nie tylko sympatyków Edith Piaf i Garou.

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”

21.07.2017

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” jest wydarzeniem skupiającym dziecięce zespoły folklorystyczne pochodzące z regionów górskich całego świata. Jest miejscem współpracy, a także wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z bogactwem kultury i tradycjami ludowymi z różnych regionów świata, odbywać się będzie w dniach 23 – 30 lipca 2017 r. w Nowym Sączu. W tym roku zaprezentuje się w nim Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy”, który uzyskał nominacje podczas Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, prezentując swój program artystyczny pt. „Dziyrganie Marysi”.

Koncert na Zamku w Dębnie

30.06.2017
Koncert na Zamku w Dębnie

W niedzielę 2 lipca Muzeum Zamek w Dębnie w Sali Koncertowej będzie gościć międzynarodową grupę młodych muzyków, w ramach programu wymiany kulturalnej: PASO ROBLES – Kąśna Dolna. Zapraszamy na koncert, który odbędzie się o godz. 16.00.

Szczegółowe informacje na temat koncertu znajdują się w załącznikach.

Świętojańska Noc Muzealna

23.06.2017
Świętojańska Noc Muzealna

Nie od dziś wiadomo, iż dębińskiego zamku czas nie ma odwagi się imać, zatem i wigilia dnia św. Jana przybyła tego roku nieco wcześniej, bo już 18 czerwca. Iście słowiańską, ukwieconą biesiadę, przy wtórze Scholi Affectus Populi z Łysej Góry, uświetnił wernisaż wyjątkowej autorskiej wystawy „Pomiędzy niebem a ziemią” pani Krystyny Gurgul, kustosza placówki, żwawym krokiem wchodzącej w szóstą dekadę życia.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin