Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów 2017

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną Noc Muzeów 2017 do dębińskiego zamku. Jak co roku, przygotowano wiele atrakcji. Oprócz otwartego zwiedzania wszystkich komnat zamkowych, będzie też wiele inscenizacji, muzyka na żywo, historyczna gra teatralna, a nawet elementy kuglarstwa...

X Plener Integracyjny – Dębno 2017

X Plener Integracyjny – Dębno 2017

W dniach 8-10 maja bieżącego roku w zamku w Dębnie odbył się  jubileuszowy, „X Integracyjny Plener Malarski – Dębno 2017”. Idea zorganizowania takiego pleneru zrodziła się przed laty w nawiązaniu do pleneru malarskiego z 1923 roku, w którym uczestniczyli studenci z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przybyli oni na zaproszenie ówczesnego właściciela zamku w Dębnie – Jana Jastrzębskiego, który gościł ich u siebie przez kilka wiosennych dni.

Koncert pieśni patriotycznych na Zamku w Dębnie

9.05.2017
Koncert pieśni patriotycznych na Zamku w Dębnie

3 maja 2017 r. na Zamku w Dębnie odbyła się siódma edycja koncertu "Patriotyczne śpiewanie". Zgromadzeni na spotkaniu mieszkańcy upamiętnili 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji, śpiewając przy akompaniamencie na żywo pieśni patriotyczne i słuchając poezji Zbigniewa Herberta czy Kamila Norwida.

Patriotyczne śpiewanie

30.04.2017
Patriotyczne śpiewanie

Zapraszamy na 7 już edycję „Patriotycznego śpiewania” – wydarzenia, które od początku gromadzi wszystkich, którzy chcą radośnie i śpiewająco uczcić Święto Konstytucji 3 Maja.

Spektakl "Bądź Wola Twoja" ponownie w Sufczynie

Spektakl "Bądź Wola Twoja" ponownie w Sufczynie

Teatr "Jasne Światło" zaprasza na spektakl pod tytułem "Bądź Wola Twoja", który zostanie wystawiony 21 kwietnia o godzinie 19.00 oraz 22 kwietnia o godzinie 18.00 w Zespole Szkół w Sufczynie. Za reżyserię sztuki odpowiedzialne są panie Lucyna Potępa i Kornelia Bednarek oraz ksiądz Łukasz Pawłowski. Scenariusz napisał aktor Marcin Kobierski.

Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”

13.04.2017
Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”

Za nami już VII i zarazem wyjątkowy, Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”. Niezmiennie organizatorami byli Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej im. Jana Pawła II oraz Dębińskie Centrum Kultury. Festiwal odbył się 3 kwietnia, czyli dzień po rocznicy śmierci Papieża Polaka.

13.04.2017
Wiosenne Spotkania przy Kawie

Od kwietnia Muzeum Zamek w Dębnie w pełni rozpoczęło kolejny sezon turystyczny. W minioną niedzielę tj. 9 kwietnia podczas pierwszej w tym roku imprezy – Wiosennych Spotkaniach przy Kawie - organizatorzy przygotowali dla wszystkich przybyłych gości wspaniały koncert, którego główną bohaterką była młoda sopranistka ANNA WILK.

XVIII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Niedźwiedzy

XVIII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Niedźwiedzy

6 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Jana Dudka w Niedźwiedzy odbyła się XVIII edycja Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych. W spotkaniu wzięły udział cztery grupy teatralne z Maszkienic, Niedźwiedzy, Sufczyna i Woli Dębińskiej. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Włodzimierz Gurgul, a także nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami.

3.04.2017
Wiosenne Spotkania przy Kawie

Od kwietnia Muzeum Zamek w Dębnie w pełni rozpoczyna kolejny sezon turystyczny. W tym roku dla chcących odwiedzić nasze muzeum przygotowano szereg atrakcji i ciekawych zdarzeń muzealnych.

W najbliższą niedzielę tj. 9 kwietnia zapraszamy na Wiosenne Spotkania przy Kawie, które rozpoczną się o godz. 17.00 wspaniałym koncertem w wykonaniu sopranistki Anny Wilk, której na fortepianie akompaniował będzie Wojciech Sałapa.

IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły”

3.04.2017
IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły”

W wiosennym klimacie, bo tuż po powitaniu wiosny, 22 marca 2017 roku Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi rozbrzmiewało skocznymi utworami, gdyż to właśnie wtedy odbył się IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły” – zrealizowany we współpracy z Zespołem Szkół w Sufczynie. Koordynatorem konkursu była pani Urszula Sworst. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który zaszczycił wszystkich zebranych swoją obecnością.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie