Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Świętojańska Noc Muzealna

23.06.2017
Świętojańska Noc Muzealna

Nie od dziś wiadomo, iż dębińskiego zamku czas nie ma odwagi się imać, zatem i wigilia dnia św. Jana przybyła tego roku nieco wcześniej, bo już 18 czerwca. Iście słowiańską, ukwieconą biesiadę, przy wtórze Scholi Affectus Populi z Łysej Góry, uświetnił wernisaż wyjątkowej autorskiej wystawy „Pomiędzy niebem a ziemią” pani Krystyny Gurgul, kustosza placówki, żwawym krokiem wchodzącej w szóstą dekadę życia.

Świętojańska Noc Muzealna na Zamku w Dębnie

16.06.2017
Świętojańska Noc Muzealna na Zamku w Dębnie

W najbliższą niedzielę 18 czerwca o godzinie 17.00 na Zamku w Dębnie rozpocznie się wydarzenie kulturalne pod nazwą "Świętojańska Noc Muzealna". Organizatorzy jak co roku przygotowali dla gości wiele atrakcji.

Dzień Dziecka na Zamku w Dębnie

9.06.2017
Dzień Dziecka na Zamku w Dębnie

Dnia 1 czerwca 2017 roku dębiński zamek przeżywał istne oblężenie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Nadobne damy i zacni młodzieńcy z okolicznych szkół i przedszkoli zebrali się w liczbie około 200 osób, by swą obecnością uświetnić wyjątkową imprezę zorganizowaną przez Muzeum Zamek w Dębnie, wspierane przez Dębińskie Centrum Kultury.

Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

W piątek 12 maja odbył się rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”. Ideą akcji jest wspólny przejazd rowerowy bibliotekarzy i czytelników – niestety pogoda nie była dla nas łaskawa i w związku z tym odbył się rajd... samochodowy. Mnogość atrakcji przygotowanych dla czytelników uniemożliwiła przełożenie terminu.

Wernisaż wystawy – „Plener – Dębno 2017”

26.05.2017
Wernisaż wystawy – „Plener – Dębno 2017”

W poniedziałkowe przedpołudnie 22 maja odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Dębno 2017”. Wernisaż rozpoczął się o godzinie 11.00. Na to uroczyste spotkanie połączone z otwarciem wystawy i rozdaniem nagród, przybyli niemal wszyscy uczestnicy Jubileuszowego, „X Integracyjnego Pleneru Malarskiego – DĘBNO 2017”. Wśród zaproszonych gości byli m. in. gospodarze tych ziem, czyli Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Ożóg, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Janusz Kozioł.

Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych w Jaworsku

Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych w Jaworsku

19 maja Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku wraz z Dębińskim Centrum Kultury po raz dwudziesty zorganizowali „Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno”. W tym roku swój udział zgłosiły grupy z sześciu szkół: PSP w Łoniowej, ZS w Łysej Górze, PSP w Niedźwiedzy, PSP w Sufczynie, ZS w Woli Dębińskiej oraz gospodarze imprezy, PSP w Jaworsku – w sumie 62 uczestników.

Noc Muzeuów na Zamku w Dębnie

23.05.2017
Noc Muzeuów na Zamku w Dębnie

Kolejna edycja Nocy Muzeów w dębińskim zamku była niezwykle atrakcyjnym wydarzeniem. Licznie przybyła publiczność była świadkiem wielu inscenizacji teatralnych, muzyki na żywo, elementów kuglarstwa a nawet mogła wziąć udział w fabularnej grze terenowej. Muzealnicy, pod kierownictwem kustosz Krystyny Gurgul, włożyli bardzo dużo trudu, by ze starannością i rozmachem pokazać zwiedzającym ten piękny muzealny obiekt.

Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów 2017

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną Noc Muzeów 2017 do dębińskiego zamku. Jak co roku, przygotowano wiele atrakcji. Oprócz otwartego zwiedzania wszystkich komnat zamkowych, będzie też wiele inscenizacji, muzyka na żywo, historyczna gra teatralna, a nawet elementy kuglarstwa...

X Plener Integracyjny – Dębno 2017

X Plener Integracyjny – Dębno 2017

W dniach 8-10 maja bieżącego roku w zamku w Dębnie odbył się  jubileuszowy, „X Integracyjny Plener Malarski – Dębno 2017”. Idea zorganizowania takiego pleneru zrodziła się przed laty w nawiązaniu do pleneru malarskiego z 1923 roku, w którym uczestniczyli studenci z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przybyli oni na zaproszenie ówczesnego właściciela zamku w Dębnie – Jana Jastrzębskiego, który gościł ich u siebie przez kilka wiosennych dni.

Koncert pieśni patriotycznych na Zamku w Dębnie

9.05.2017
Koncert pieśni patriotycznych na Zamku w Dębnie

3 maja 2017 r. na Zamku w Dębnie odbyła się siódma edycja koncertu "Patriotyczne śpiewanie". Zgromadzeni na spotkaniu mieszkańcy upamiętnili 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji, śpiewając przy akompaniamencie na żywo pieśni patriotyczne i słuchając poezji Zbigniewa Herberta czy Kamila Norwida.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin