Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Zajęcia ruchu scenicznego w DCK

Zajęcia ruchu scenicznego w DCK

Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi zaprasza na zajęcia ruchu scenicznego. W programie zajęć między innymi elementy pantomimy, ćwiczenia dykcyjne i podstawy interpretacji tekstów literackich. Zapisy na zajęcia możliwe są w sekretariacie DCK lub pod numerem telefonu 14-66-58-661. Szczegóły na załączonym plakacie.

Dziecięca Folkowa Lista Przebojów w Porąbce Uszewskiej

14.03.2017
Dziecięca Folkowa Lista Przebojów w Porąbce Uszewskiej

7 marca 2017 r. w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej im. Juliana Tuwima odbył się Pierwszy Gminny Festiwal pod hasłem „Dziecięca Folkowa Lista Przebojów”, którego współorganizatorem  było Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Uczestnikami festiwalu przyśpiewek były dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Łoniowej, Biadolinach Szlacheckich, Łysej Górze, Sufczynie, Niedźwiedzy, Porąbce Uszewskiej i Woli Dębińskiej.

II Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków

6.03.2017
II Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków

24 lutego 2017 r. w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się II Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków. Organizatorami konkursu byli Zespół Szkół w Sufczynie oraz DCK. Honorowy patronat nad przeglądem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Koordynatorem była pani Joanna Matras.

VII Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych

6.03.2017
VII Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych

Dnia 1 marca 2017 roku w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się VII Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych. Organizatorami przeglądu byli Przedszkole Niepubliczne „Mały Polski Geniusz” w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Koordynatorem przeglądu była pani Katarzyna Płaneta-Pajor.

"Opowieść prawie wigilijna" w Dębińskim Centrum Kultury

23.01.2017
"Opowieść prawie wigilijna" w Dębińskim Centrum Kultury

14 stycznia w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi miała miejsce premiera spektaklu „Opowieść prawie wigilijna”, w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej. Krótki, jednak bardzo wymowny spektakl odwoływał się do motywów słynnego utworu K. Dickensa. Pokazywał jednocześnie pozorne przeżywanie Świat Bożego Narodzenia, sprowadzanie ukrytych sensów do pustych sloganów, wszechogarniającego konsumpcjonizmu i komercji. Padały pytania o możliwość zmiany człowieka, czasu, który jest nam dany tu i teraz.

XVII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

23.01.2017
XVII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

12 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół w Łysej Górze odbył się po raz siedemnasty Gminny Konkurs Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych. Organizatorami konkursu byli Dębińskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół w Łysej Górze. W konkursie wzięły udział 34 osoby ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Dębno.

"Opowieść prawie wigilijna" - zaproszenie na premierę spektaklu

9.01.2017
"Opowieść prawie wigilijna" - zaproszenie na premierę spektaklu

Młodzieżowa grupa teatralna, działająca przy Dębińskim Centrum Kultury, pragnie zaprosić na spektakl „Opowieść prawie wigilijna”. Pojawią się w nim motywy słynnego utworu K. Dickensa, dostosowane do współczesnych nam realiów i sposobu przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Rozmywanie tego, co ważne w czasie świątecznym i poza nim, skupienie na błyskotkach, powierzchownych rzeczach… a obok, w naszej – danej nam tylko raz,  tu i teraz – rzeczywistości, w każdej chwili dzieje się coś ważnego. W nas, w innych... Czy cud opowieści wigilijnej może zaistnieć w pełnym konsumpcjonizmu XXI wieku?

„Świąteczne dekoracje Babuni” na Zamku w Dębnie

22.12.2016
„Świąteczne dekoracje Babuni” na Zamku w Dębnie

6 grudnia, a więc w dzień św. Mikołaja odbyło się w Muzeum Zamku w Dębnie uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom Międzypowiatowego Konkursu, którego tematem w tym roku były „Świąteczne dekoracje Babuni”. Do konkursu zgłoszono 238 prac ze szkół i placówek oświatowych trzech powiatów: dąbrowskiego, tarnowskiego i brzeskiego, a także z województwa podkarpackiego.

Podsumowanie projektu "Aktywna profilaktyka - Możemy"

5.12.2016
Podsumowanie projektu "Aktywna profilaktyka - Możemy"

30 listopada zakończyła się realizacja projektu  "Aktywna profilaktyka - Możemy", współfinansowanego ze środków Gminy Dębno. Projekt ten był realizowany przez Fundację Timszel jako zadanie publiczne. W czasie jego trwania, w gimnazjach na terenie Gminy Dębno, odbywały się  warsztaty profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w sieci, cyberprzemocy, zagrożeń związanych z wykorzystywaniem mediów społecznościowych przez młodych ludzi.

"Szansa" w Sufczynie

29.11.2016
"Szansa" w Sufczynie

27 listopada w Zespole Szkół w Sufczynie odbyło się przedstawienie teatralne pod tytułem "Szansa". Spektakl przygotowała grupa Teatr Dabar z Mogilna.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie