Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Pierwsze otwarte dyktando o "Złote Pióro Gminy Dębno"

Pierwsze otwarte dyktando o "Złote Pióro Gminy Dębno"

15.11.2019
Pierwsze otwarte dyktando o "Złote Pióro Gminy Dębno"

W sobotę, 9 listopada w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości odbyło się Pierwsze Otwarte Dyktando o „Złote Pióro Gminy Dębno”. Do językowej rywalizacji przystąpiło 18 osób. Uczestnicy wydarzenia musieli zmierzyli się z autorskim tekstem pn. „Dębińskie wariacje nie tylko niepodległościowe”.

W kategorii junior bezkonkurencyjna okazała się Izabela Pomykacz. Drugie miejsce zajął Szymon Kapusta, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Izabela Janik.
W kategorii seniorów najlepszą okazała się nauczycielka języka polskiego Adrianna Bogacz, która zaprezentowała bardzo wysoki poziom swoich umiejętności, jednak ze względów regulaminowych została sklasyfikowana poza oficjalnymi kategoriami. Kolejno dwie Panie uzyskały taki sam wynik, konieczna była dogrywka. Po jej rozstrzygnięciu ogłoszono zwycięzcę. Laureatem pierwszej edycji Gminnego Dyktanda została Jadwiga Gurgul. Tytuł wicemistrzyni przypadł Agacie Klimek. Trzecie miejsce uzyskała Elżbieta Kapusta.

Finałem wydarzenia było wręczenie nagród. Statuetki oraz symboliczne złote pióra przekazali laureatom: wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury. Pogratulowali uczestnikom wyników, wiedzy i podziękowali za tę formę patriotycznego świętowania.

Wróć do wydarzeń kulturalnych