Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości

4.11.2019
Zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości

Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski wraz z Dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców na gminne obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na tę okoliczność został przygotowany bogaty program wydarzeń o charakterze patriotycznym.

Świętowanie rozpoczniemy w sobotę 9 listopada - Gminnym Turniejem Szachowym oraz Otwartym Dyktandem „O Złote Pióro Gminy Dębno”.

W niedzielę 10 listopada zapraszamy do kościoła pw. Św. Małgorzaty w Dębnie. Tutaj o godz. 17:00 odbędzie się wieczornica patriotyczna „Był taki wrzesień…”, czyli koncert Młodzieżowej Orkiestry CRUSHED SOUNDS BIGBAND.

Główne obchody odzyskania Niepodległości zaplanowano na świąteczny poniedziałek 11 listopada. W Łysej Górze tradycyjnie już po Mszy Św. za Ojczyznę o godz. 9:00 Stowarzyszenie „Krakus” zaprezentuje montaż słowno – poetycki.  Z kolei w Dębnie Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 11:00, po jej zakończeniu odbędzie się przemarsz pod pomnik Niepodległości.

Dla chętnych, którzy na sportowo zechcą uczcić odzyskanie Niepodległości, zorganizowany został II Siatkarski Turniej dla Niepodległej. Początek zawodów o godz. 13:00 w hali sportowej PSP w Woli Dębińskiej.

Świętowanie zakończymy na Zamku w Dębnie „Patriotycznym śpiewaniem” o godz. 17:00. Tutaj oprócz wspólnego, radosnego śpiewu, będzie można zobaczyć także wystawę „Ojcowie Niepodległości” ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanych wydarzeniach.

Wróć do wydarzeń kulturalnych