Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Nowele polskie w dębińskim zamku

Nowele polskie w dębińskim zamku

„Mój ojciec wstępuje do strażaków” – Bruno Schulza, „Orka" – Władysława Reymonta, a także "Dym" Marii Konopnickiej - to utwory, które wybrzmiały w murach dębińskiego zamku w sobotę 7 września, w ramach tegorocznej edycji akcji Narodowe Czytanie.

W wydarzenie organizowane przez biblioteki publiczne gminy Dębno oraz Dębińskie Centrum Kultury włączyli się: starosta brzeski Andrzej Potępa, wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, sekretarz gminy Dębno Justyna Wójtowicz-Woda, Skarbnik Gminy Barbara Armatys, dyrektor DCK Łukasz Przybyło, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura, radny Andrzej Baca, dyrektor Publicznego Przedszkola w Porąbce Uszewskiej Lidia Szczecina, kustosz zamku Kazimierz Kurczab, Lucyna Potępa nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie, Cecylia Migas nauczyciel Publicznego Przedszkola w Łoniowej, Maciej Pudełek zastępca komendanta OSP w Maszkienicach, Maksymilian Kubala i Emilia Malec. W dalszej części: pani Bogusława Frankowska, pani Maria Sakłak, pani Dorota Ryba dyrektor Szkoły Podstawowej w Dębnie, Weronika Łazarz i Aniela Rzepa.

Na wstępie zgromadzonych gości przywitali Danuta Łazarz - zastępca dyrektora DCK ds. bibliotek,  kierownik zamku pan Kazimierz Kurczab oraz dyrektor DCK Łukasz Przybyło, natomiast Aleksandra Kubala muzycznie wprowadziła zebranych w klimat spotkania. Wydarzenie zakończył konkurs wiedzy o Narodowym Czytaniu i polskich nowelach. Nagrody dla uczestników ufundował wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Wróć do wydarzeń kulturalnych