Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Zapraszamy na uroczystości ku pamięci Poległych Lotników Liberatora

13.08.2019
Zapraszamy na uroczystości ku pamięci Poległych Lotników Liberatora

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafia Rzymskokatolicka w Łysej Górze oraz Dębińskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na uroczystość upamiętniającą tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator. Obchody wspomnienia tego wydarzenia odbędą się w czwartek, 15 sierpnia br. przy pomniku na Przymiarkach w Łysej Górze.

Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 16:00. Przy pomniku upamiętniającym zestrzelenie Liberatora stanie warta honorowa, złożona z członków Jednostki Strzeleckiej z Brzeska. Następnie program poetycki zaprezentują młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej Dębińskiego Centrum Kultury. Kolejno w intencji poległych obrońców ojczyzny, odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych uroczystość odbędzie się w Kościele Parafialnym w Łysej Górze.

Wróć do wydarzeń kulturalnych