Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Tradycyjne „Powitanie Lata” w Łysej Górze

Tradycyjne „Powitanie Lata” w Łysej Górze

4.07.2019
Tradycyjne „Powitanie Lata” w Łysej Górze

W przedostatnią niedzielę czerwca w Łysej Górze odbył się tradycyjny festyn „Powitanie Lata” w amfiteatrze Krakus organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łysej Górze, Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi oraz Radę Sołecką Łysa Góra. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy oraz Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Jak co roku przygotowano wiele występów.

Publiczność mogła zobaczyć przedstawienie pn. „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Łysej Góry przygotowane przez ks. Mariusza Ogorzelca. Na scenie zaprezentowali się również uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze. Podczas imprezy wystąpili również członkowie „Małej Kamionki” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Kamionka”. Obu grupom za ich występy, w imieniu wszystkich zgromadzonych osób, serdecznie podziękowała Bożena Sacha sołtys wsi Łysa Góra. Imprezie towarzyszyły również warsztaty plastyczno-ceramiczne prowadzone przez Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łysej Górze.

„Powitanie lata” zakończyło się zabawą taneczną, do której przygrywał zespół Gabi Band, a gwiazdą wieczoru był Andrzej Koziński Bayer Show.

Wśród gości obecni byli m.in. starosta brzeski Andrzej Potępa, wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz przewodniczący rady gminy Dębno Piotr Matura, którzy otrzymali pamiątkowe grawer tony w uznaniu za ich pomoc i okazywane wsparcie.

Wróć do wydarzeń kulturalnych