Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » 30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK

4.06.2019

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy 30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK, który odbędzie się 8-9 czerwca 2019 r. w odnowionym Amfiteatrze Letnim w Łoniowej. W programie wystąpią działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego dziecięce zespoły folklorystyczne, instrumentaliści oraz kapele ludowe.

Przegląd ma charakter konkursu, w którym uczestnicy prezentują tradycyjną obyczajowość dziecięcą - gry i zabawy jak również tańce, muzykę i śpiew własnego regionu etnograficznego.  Oprócz prezentacji konkursowych na scenie zaprezentują się nagradzane i wyróżniane zespoły i grupy działające przy Dębińskim Centrum Kultury. W sobotę wystąpią panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Włościanki” z Łoniowej a po nich Zespół Regionalny „Porąbcoki” z Porąbki Uszewskiej.

W niedzielę po części konkursowej można będzie usłyszeć młodych instrumentalistów Dębińskiego Centrum Kultury – uczestników warsztatów muzykowania ludowego realizowanych w ramach projektu Małopolska Szkoła Tradycji. Drugi dzień wydarzenia zwieńczy występ Zespółu Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” z Łoniowej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują:
Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego, Andrzej Potępa - Starosta Brzeski oraz Wiesław Kozłowski - Wójt Gminy Dębno.

Podczas przeglądu zaplanowano liczne atrakcje towarzyszące. Oprócz wesołego miasteczka, będzie odbywał się blok zabaw dla dzieci (w tym animacje tradycyjnych gier i zabaw). Będą także konkursy rodzinne z nagrodami. Na stoiskach odnowionego terenu wokół amfiteatru, będzie odbywał się kiermasz potraw regionalnych i rękodzieła artystycznego.

Serdecznie zapraszamy!

Wróć do wydarzeń kulturalnych