KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » 30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK

30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK

4.06.2019
30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy 30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK, który odbędzie się 8-9 czerwca 2019 r. w odnowionym Amfiteatrze Letnim w Łoniowej. W programie wystąpią działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego dziecięce zespoły folklorystyczne, instrumentaliści oraz kapele ludowe.

Przegląd ma charakter konkursu, w którym uczestnicy prezentują tradycyjną obyczajowość dziecięcą - gry i zabawy jak również tańce, muzykę i śpiew własnego regionu etnograficznego.  Oprócz prezentacji konkursowych na scenie zaprezentują się nagradzane i wyróżniane zespoły i grupy działające przy Dębińskim Centrum Kultury. W sobotę wystąpią panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Włościanki” z Łoniowej a po nich Zespół Regionalny „Porąbcoki” z Porąbki Uszewskiej.

W niedzielę po części konkursowej można będzie usłyszeć młodych instrumentalistów Dębińskiego Centrum Kultury – uczestników warsztatów muzykowania ludowego realizowanych w ramach projektu Małopolska Szkoła Tradycji. Drugi dzień wydarzenia zwieńczy występ Zespółu Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” z Łoniowej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują:
Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego, Andrzej Potępa - Starosta Brzeski oraz Wiesław Kozłowski - Wójt Gminy Dębno.

Podczas przeglądu zaplanowano liczne atrakcje towarzyszące. Oprócz wesołego miasteczka, będzie odbywał się blok zabaw dla dzieci (w tym animacje tradycyjnych gier i zabaw). Będą także konkursy rodzinne z nagrodami. Na stoiskach odnowionego terenu wokół amfiteatru, będzie odbywał się kiermasz potraw regionalnych i rękodzieła artystycznego.

Serdecznie zapraszamy!

30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK

Wróć do wydarzeń kulturalnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12