Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » XXII edycja Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno

XXII edycja Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno

XXII edycja Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi po raz XXII zorganizowały Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno. Poziom młodych wykonawców docenił obecny na uroczystości Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Jest to rodzaj imprezy, na którą chętnie przyjeżdżają zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie. Tu nie zajmuje się miejsc, a każdy wykonawca jest nagradzany. Przegląd umożliwia wykonawcom i ich opiekunom prezentację efektów całorocznej pracy na forum Gminy. Jest też okazją do rywalizacji, dlatego obserwuje się coraz wyższy poziom występujących. Panuje tu miła atmosfera, a każdy z występujących jest doceniony.

W tym roku do udziału w przeglądzie zgłosili się uczestnicy z czterech szkół: z Łoniowej, Łysej Góry, Woli Dębińskiej i Jaworska. Pomimo małej liczby szkół w przeglądzie na deskach sceny było co podziwiać. W sumie na przegląd przyjechało aż 44 uczestników. Uczniowie ujawnili swoje talenty i umiejętności wokalne, taneczne i gry na instrumentach. Śpiewali znane przeboje, wykonali szereg pięknych układów tanecznych, pokazali mistrzostwo gry na skrzypcach i fortepianie.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jaworsku przygotowała poczęstunek dla wszystkich uczestników i zaproszonych gości.

Wróć do wydarzeń kulturalnych