Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » 18. Małopolskie Dni Książki

18. Małopolskie Dni Książki

18. Małopolskie Dni Książki

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce Uszewskiej, filia w Maszkienicach oraz Dębińskie Centrum Kultury włączyły się w akcję Małopolskie Dni Książki 2019.
Instytucje z naszej gminy poprzez atrakcyjne warsztaty i spotkania chcą promować literaturę i czytelnictwo w naszym regionie.
Projekt przypomina, że książka może być pięknym podarunkiem.
Organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Województwo Małopolskie.

W programie:

25.04.2019r. /czwartek/:

- zajęcia ruchowe i plastyczne na podstawie wysłuchanej baśni H. Ch. Andersena "Ślimak i krzak róży" w Porąbce Uszewskiej
- Gra literacko - terenowa „W poszukiwaniu róży" w Maszkienicach

26.04.2019r. /piątek/:

- Gra literacko- terenowa „W poszukiwaniu róży" - uczestnicy będą mieć za zadanie odnaleźć kolejne koperty i wykonać zawarte w nich zadania, które doprowadzą do odnalezienia róży, czyli do finału gry w Porąbce Uszewskiej
- "Wiosna i róża" - wiosenne wydanie zajęć w ramach całorocznego projektu "Przedszkolaki i cztery pory roku w bibliotece" odbędzie się w połączeniu z akcją "Książka i róża". Na podstawie teatrzyku kamishibai pt. Groszki dzieci poznają, jak wzrastają rośliny. W ramach zajęć zasadzimy różę przy bibliotece w Maszkienicach. Każdy dorosły, który w tych dniach wypożyczy z biblioteki książkę otrzyma czerwoną różę.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Wróć do wydarzeń kulturalnych