Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Spotkanie przy Kawie

Spotkanie przy Kawie

Spotkanie przy Kawie

Kolejny sezon „Kwartalnych spotkań przy napojach” został zainaugurowany w niedzielę 7 kwietnia „Wiosennym spotkaniem przy kawie” na Zamku w Dębnie. W ramach spotkań odbywają się koncerty oraz wernisaże prac malarskich.

Podczas pierwszego spotkania można było wysłuchać koncertu poetycko – muzycznego pn. „Polskie kobiety – polskie artystki” w wykonaniu absolwentek Akademii Muzycznej w Łodzi: Beaty Zawadzkiej-Kłos śpiewającej sopranem, Anny Wereckiej-Gryć śpiewającej mezzosopranem oraz Doroty Brolik-Bekrycht, która akompaniowała śpiewaczkom na fortepianie.

Artystki przy akompaniamencie fortepianu wykonały pieśni inspirowane twórczością m.in. Adama Mickiewicza, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, które zręcznie przeplecione zostały fragmentami poezji Elżbiety Drużbickiej. Występ stanowił preludium dla wystawy prac malarskich pn. „Nauczyciel i uczeń” duetu artystów: Jerzego Ruszel oraz Tomasza Głowacza.

Na zakończenie wieczoru, uczestnicy oraz wykonawcy zostali poczęstowani filiżanką aromatycznej kawy.

Wydarzenie zorganizowane było przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Oddział Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie.

Wystawione Prace będzie można podziwiać do 9 czerwca br.

Wróć do wydarzeń kulturalnych