Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Młodzi aktorzy stanęli do walki na scenie, czyli XX Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych

9.04.2019

O tym, że teatr bawi i uczy mogli przekonać się uczestnicy XX edycji Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych, który odbył się 5 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. W wydarzeniu wzięły udział cztery grupy teatralne.

Wśród zaproszonych gości obecny był Zastępca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, Dyrektor Publicznej Biblioteki w Porąbce Uszewskiej Danuta Łazarz, była dyrektor i wieloletni nauczyciel Władysława Zych, była dyrektor PSP w Łoniowej Aniela Pabijan oraz byłe nauczycielki z PSP w Niedźwiedzy Anna Palej i Krystyna Miłkowska, a także nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami.

Uczniowie z Publicznej Szkoły im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza z Sufczyna wraz z opiekunem Panią Mariolą Przeklasą zaprezentowali przedstawienie pt. „Pierwszy rogalik”. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku z opiekunem  Panią Ewą Niemiec przedstawiły inscenizację pt. „Kabaret humorek. Grupa teatralna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie przygotowała sztukę pt. „Królewicz szuka żony”. Opiekunem grupy była Pani Anna Hojnowska. Gospodarze z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy zaprezentowali sztukę ukazującą historię powstania krakowskiej czapki z pawim piórem, oraz przedstawiające prawdy związane z potrzebą kierowania dobrem innych.

Jury konkursu oceniło przedstawienia pod względem interpretacji tekstu, wczucia się w rolę młodych aktorów, ważne było również ogólne wrażenie. Po obradach jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

- Ex aequo pierwsze miejsce zajęli młodzi artyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie oraz artyści z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy,

– II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku,

– III miejsce: Publiczna Szkoła im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza z Sufczyna.

Statuetkę najlepszej aktorki otrzymała Emilia Jewuła z PSP w Jaworsku, z kolei statuetka dla najlepszego aktora wręczona została Krzysztofowi Sady z PSP w Niedźwiedzy.

Wszystkim grupom teatralnym biorącym udział w tegorocznym przeglądzie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, a także bilety na spektakl „Zorro”, który będzie wystawiany w Centrum Sztuki Mościce dnia 29 maja 2019 roku o godzinie 11:00.

Wróć do wydarzeń kulturalnych