KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Młodzi aktorzy stanęli do walki na scenie, czyli XX Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych

Młodzi aktorzy stanęli do walki na scenie, czyli XX Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych

9.04.2019
Młodzi aktorzy stanęli do walki na scenie, czyli XX Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych

O tym, że teatr bawi i uczy mogli przekonać się uczestnicy XX edycji Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych, który odbył się 5 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. W wydarzeniu wzięły udział cztery grupy teatralne.

Wśród zaproszonych gości obecny był Zastępca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, Dyrektor Publicznej Biblioteki w Porąbce Uszewskiej Danuta Łazarz, była dyrektor i wieloletni nauczyciel Władysława Zych, była dyrektor PSP w Łoniowej Aniela Pabijan oraz byłe nauczycielki z PSP w Niedźwiedzy Anna Palej i Krystyna Miłkowska, a także nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami.

Uczniowie z Publicznej Szkoły im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza z Sufczyna wraz z opiekunem Panią Mariolą Przeklasą zaprezentowali przedstawienie pt. „Pierwszy rogalik”. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku z opiekunem  Panią Ewą Niemiec przedstawiły inscenizację pt. „Kabaret humorek. Grupa teatralna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie przygotowała sztukę pt. „Królewicz szuka żony”. Opiekunem grupy była Pani Anna Hojnowska. Gospodarze z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy zaprezentowali sztukę ukazującą historię powstania krakowskiej czapki z pawim piórem, oraz przedstawiające prawdy związane z potrzebą kierowania dobrem innych.

Jury konkursu oceniło przedstawienia pod względem interpretacji tekstu, wczucia się w rolę młodych aktorów, ważne było również ogólne wrażenie. Po obradach jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

- Ex aequo pierwsze miejsce zajęli młodzi artyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie oraz artyści z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy,

– II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku,

– III miejsce: Publiczna Szkoła im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza z Sufczyna.

Statuetkę najlepszej aktorki otrzymała Emilia Jewuła z PSP w Jaworsku, z kolei statuetka dla najlepszego aktora wręczona została Krzysztofowi Sady z PSP w Niedźwiedzy.

Wszystkim grupom teatralnym biorącym udział w tegorocznym przeglądzie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, a także bilety na spektakl „Zorro”, który będzie wystawiany w Centrum Sztuki Mościce dnia 29 maja 2019 roku o godzinie 11:00.


Wróć do wydarzeń kulturalnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12