Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Zaproszenie na wiosenne spotaknie przy kawie

Zaproszenie na wiosenne spotaknie przy kawie

1.04.2019
Zaproszenie na wiosenne spotaknie przy kawie

Rozpoczynamy kolejny sezon „Kwartalnych spotkań przy napojach” na Zamku w Dębnie. „Wiosenne spotkania przy kawie” rozpoczną się 7 kwietnia (niedziela) o godzinie 17:00. Wstęp wolny. Wydarzenie będzie tradycyjnie łączyć różnego rodzaju twórczość artystyczną. Uczestnicy spotkania wezmą udział w koncercie poetycko-muzycznym „Polskie kobiety – polskie artystki” oraz wernisażu prac malarskich „Nauczyciel i uczeń” duetu Jerzy Ruszel – Tomasz Głowacz. Całość uzupełni degustacja aromatycznej kawy.

Koncert „Polskie kobiety – polskie artystki” wykonają: Beata Zawadzka-Kłos (sopran), Anna Werecka-Gryć (mezzosopran) i Dorota Brolik-Bekrycht (fortepian). Wszystkie ukończyły Akademię Muzyczną w Łodzi. Zgromadzeni wysłuchają pieśni do twórczości m.in. Adama Mickiewicza, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Haliny Poświatowskiej. Całość uzupełni czytanie poezji Elżbiety Drużbackiej.

Fortepianistka Dorota Brolik-Bekrycht ukończyła studia pianistyczne w klasie fortepianu solowego. Zawodowo związana z macierzystą uczelnią, prowadzi aktywną działalność koncertową. W swoim dorobku ma nagrania dla Radia Łódź i TVP. Występowała w Niemczech, Anglii i Szwecji. Dopełnieniem jej działalność jest praca z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Absolwentka łódzkiej AM w klasie śpiewu prof. Jadwigi Pietraszkiewicz Beata Zawadzka-Kłos koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatką wielu konkursów i wyróżnień. Została wyróżniona przez Ministra Kultury i Sztuki odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”.

Anna Werecka-Gryć jest absolwentką AM w Łodzi w klasie prof. Grażyny Krajewskiej-Ambroziak. W roku 2008 uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Obecnie jest pracownikiem macierzystej uczelni. Była uczestniczką licznych kursów wokalnych u takich profesorów, jak: Luciana Serra, Mirella Freni, Paul Esswood, Ugo Benelli, Mireille Alcantara.

Jerzy Ruszel jest absolwentem Wydziału Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1984 roku. Tam też, jako asystent, podjął swoją pierwszą pracę. Po kilku latach powrócił do Tarnowa, gdzie pracował w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Obecnie zajmuje się projektowaniem, malarstwem i rzeźbą.

Pochodzący z Tuchowa Tomasz Głowacz ukończył tarnowskie Liceum Sztuk Plastycznych. Następnie kontynuował naukę w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie ukończył studia na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki, w pracowni Technik i Technologii Rzeźbiarskich pod kierunkiem mgr Romana Jacka Kieferlinga. Na co dzień zajmuje się konserwacją zabytków i malarstwem.

Wystawa „Nauczyciel i uczeń” będzie czynna do 9 czerwca br.
Kurator wystawy: Krystyna Gurgul
Organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Oddział Zamek w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie.

Źródło: http://www.dck.net.pl/wiosenne-spotkania-przy-kawie-2019

Wróć do wydarzeń kulturalnych