Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Plan filmowy na Zamku w Dębnie

27.02.2019
Plan filmowy na Zamku w Dębnie

W poniedziałek, 25 lutego, Zamek w Dębnie na jeden dzień zamienił się w plan filmowy, a to za sprawą ekipy realizującej program  „Korona królów: Taka historia..”, która nagrywała kolejny odcinek serii. Program ten ukazuje kulisy powstawania serialu „Korona Królów” oraz ma na celu przede wszystkim przekazywać widzom wiedzę na temat ówczesnych czasów. Wojciech Żołądkowicz, serialowy Olgierd, opowiada widzom m.in. o funkcjonowaniu dworu, handlu, rozrywce, królewskich obyczajach i tradycjach.

Zamek jest wizytówką Gminy Dębno, która już kilkukrotnie była wykorzystywana w produkcjach telewizyjnych i filmowych takich, jak np.: „Królowa Bona” (1980-1981), „Epitafium Barbary Radziwiłłówny” (1982), „Kanclerz” (1989).

- Cieszymy się, że nasza gmina wraz z jej zabytkami jest przedmiotem zainteresowania nie tylko turystów, ale i branży filmowej - mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – To świetna okazja do promocji naszej gminy w skali ogólnokrajowej.

Wróć do wydarzeń kulturalnych