Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Zaproszenie na Zimowe Spotkanie przy Piwie

Zaproszenie na Zimowe Spotkanie przy Piwie

Zaproszenie na Zimowe Spotkanie przy Piwie

Przed nami ostatnie w tym roku wydarzenie w ramach cyklu „Kwartalnych Spotkań przy Napojach”. W niedzielę, 18 listopada zapraszamy do Muzeum Zamek w Dębnie. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Podczas „Zimowego Spotkania przy Piwie” odbędzie się wyjątkowy koncert „Zapomniane Arcydzieła Polskiej Muzyki Fletowej”. Swoje muzyczne umiejętności zaprezentują: Marta Klupś-Radny i Wioletta Fluda.

Martyna Klupś-Radny jest absolwentką OSM II st. w Poznaniu w klasie mgr Tomasza Walczaka, a także ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. dr hab. Zbigniewa Kamionki. Obecnie doktorantka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Zbigniewa Kamionki. W 2018r. ukończyła Staż Artystyczny w UMFC w Warszawie w klasie dr hab. Urszuli Janik. Umiejętności instrumentalne doskonaliła podczas współpracy m.in. prof. Barbarą Świątek – Żelazny, prof. Wally Hasse, prof. Janosem Balintem, prof. Jerzym Mrozikiem oraz dr Łukaszem Długoszem. Brała także udział w mistrzowskich kursach kameralnych prowadzonych przez prof. Marię Szwajger- Kułakowską.

Flecistka wykonała liczne recitale solowe w kraju i za granicą, występując także na różnych Festiwalach (Włochy, Węgry, Holandia, Niemcy, Czechy, Rumunia, Francja). W roku 2014 wystąpiła z Orkiestrą Filharmonii w Sibiu (Rumunia). W tym samym roku dokonała nagrania wraz z pianistką dr Iwoną Popławską – Zimowską płyty CD pt. „Sonaty Fletowe”. Martyna Klupś- Radny występowała solo z Filharmonią Opolską i współpracowała z Operą Krakowską, a także z orkiestrą CORda Cracovia.

Wioletta Fluda naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I w Przeworsku, którą kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Rzeszowie. W 2009 roku rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem dr hab. Mariusza Sielskiego, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2014 roku.

Czynnie koncertująca pianistka, posiadająca szeroki wachlarz repertuarowy. Jako solistka i kameralistka miała okazję zaprezentować się w wielu miejscach w kraju i za granicą. Swoje umiejętności artystyczne doskonaliła pod okiem wybitnych pedagogów podczas różnego rodzaju kursów.

Koncert realizowany ze środków stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kwartalne spotkania przy napojach, to cykl wydarzeń realizowanych w dębińskim oddziale Muzeum Okręgowego, mający na celu poszerzenie oferty kulturalnej subregionu tarnowskiego, poprzez spotkanie ze sztuką wizualną oraz muzyką. Cykl ten promuje także lokalnych twórców oraz daje możliwość zaprezentowania się młodym adeptom sztuki.

Wróć do wydarzeń kulturalnych