Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » XIV Muzealna Noc Świętojańska w zamku w Dębnie

XIV Muzealna Noc Świętojańska w zamku w Dębnie

XIV Muzealna Noc Świętojańska w zamku w Dębnie

Niewątpliwie można uznać kolejną już XIV Muzealną Noc Świętojańską w zamku w Dębnie, która odbyła się w 17 czerwca, za niezwykle udaną.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, urokliwy dziedziniec zamku wypełnił się po brzegi publicznością, przybyłą na kolejne wydarzenie jubileuszowego roku obchodów 40-lecia placówki.

Krystyna Gurgul – kierownik oddziału otwierając retrospektywną planszową wystawę „40 Lat minęło” skomentowała, iż wystawa ta jest wyborem najciekawszych i najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce we współczesnej historii tego pięknego, sędziwego i wyjątkowego obiektu. Wyraziła również nadzieję, że wystawa ta pokazuje jak wielkie możliwości ma to miejsce i jak ważną rolę na przestrzeni tych 40 lat pełniło na mapie kulturalnej Małopolski i całego kraju.

Ten magiczny wieczór z unoszącym się zapachem ziół przepełniała także muzyka. Na początku wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Crushed Sounds Big Band wykonując utwory muzyki filmowej, które publiczność nagrodziła owacjami na stojąco, a także solistki i dziecięcy chór Dębińskiego Centrum Kultury.

Na zamkowym dziedzińcu odbywały się warsztaty wicia wianków, które niezmiennie od wielu lat z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem prowadzi Katarzyna Pacewicz-Pyrek – florystka. Powstałe podczas warsztatów wianki  oceniała czteroosobowa komisja, a nagrody dla trzech najlepszych prac ufundowało Muzeum Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

Na zakończenie wieczoru wystąpił Zespół MONK z Tarnowa skupiając wokół sceny liczne grono fanów.

W tę magiczną Noc zamek w Dębnie odwiedziło około 400 osób.

Wróć do wydarzeń kulturalnych