Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Noc Muzeów w Zamku w Dębnie

Noc Muzeów w Zamku w Dębnie

28.05.2018
Noc Muzeów w Zamku w Dębnie

Tegoroczna Noc Muzeów w Zamku w Dębnie przebiegała według scenariusza „Przepis na życie po staropolsku, czyli dobre rady naszych pradziadów”.

Naszym zamiarem było, aby podczas nocnego przechadzania się po zamkowych komnatach przypominać zwiedzającym dawną funkcję jaką pełniły zamki i dwory – miały być miejscem kojarzonym z różnymi polskimi tradycjami, obyczajami, przestrzeganymi zasadami i etykietą. Chcieliśmy też pokazać naszych pradziadów z ich zaletami i przywarami, przekazać ich „dobre rady i przepisy na życie po staropolsku”.

Podczas tej nocy zamek  w Dębnie odwiedziło 996 osób. W poszczególnych salach młodzież (z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Ogólnokształcących nr 1 w Brzesku, oraz ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Tarnowie), a także pracownicy muzeum Zamek w Dębnie w odpowiednich charakteryzacjach odgrywali swoje role przekazując odwiedzającym różne „dobre rady”.

Wróć do wydarzeń kulturalnych