KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne


Targi Turystyczne

26.04.2018
Targi Turystyczne

W tym roku, aż sześć gmin z województwa małopolskiego: Miasto i Gmina Brzesko oraz gminy Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Skrzyszów i Szczurowa, prezentowały swoje walory turystyczno-kulturowe na festiwalu FREE TIME, odbywającym się w dniach 7-8 kwietnia w Gdańsku oraz na X Jubileuszowym Active Live AGROTRAVEL, odbywającym się w dniach 20-22 kwietnia w Kielcach.

Niektóre, z wyżej wymienionych gmin są już dobrze kojarzone na mapie turystycznej Polski i prawie wszystkie są rozpoznawane przez zwiedzających. Są też kojarzone z nazwiskami, m.in. ks. biskupa Jana Piotrowskiego, czy Mariana Zalewskiego, który jest chyba najstarszym stażem wójtem w Polsce. Należy wspomnieć również o Taborze Cygańskim, Turnieju Rycerskim w Dębnie, Browarze Okocim czy Suszonej Śliwce, które wpływają pozytywnie na rozpoznawalność gmin.

Fantastyczna atmosfera, a także dużo atrakcji przygotowanych przez organizatorów zgromadziło na Targach Gdańskich, w ciągu dwóch dni, około dwudziestu tysięcy zwiedzających. Liczba ta pokazuje, że Trójmiasto oraz Pomorze chętnie odwiedziło festiwal FREE TIME. Należy podkreślić również, że wstęp na te Targi był bezpłatny. Natomiast w Kielcach, bilet wstępu kosztował 15 zł od osoby, lecz mimo tych opłat, ilość zwiedzających również dopisała.

Oprócz wystawców z Polski swoje propozycje, na targach w Gdańsku, przedstawiały regiony europejskie, m.in.: Środkowa Frankonia, Saksonia, Brandenburgia, Litwa.

Tym razem, w Gdańsku, na naszym stoisku było prezentowane wino z winnicy Kowalówka Szczepana Marcinka z Kowalowej.

W czasie trwania targów można było zaopatrzyć się w sprzęt turystyczny, spotkać się z ekspertami oraz podróżnikami. Publiczność oklaskiwała pokazy akrobatyki sportowej, ewolucje wykonywane na rowerach i na rolkach. Natomiast, najwięcej radości najmłodszym widzom sprawiły kreatywne zabawy, animacje, warsztaty artystyczne oraz super niespodzianka - Zlot Wielkich Maskotek, czyli spotkanie wszystkich obecnych na festiwalu zwierzaków, ptaków i innych stworów.

W Kielcach na kilku halach, gościły niezliczone ilości wystawców, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Współpartnerem targów był Obwód Winnicki z Ukrainy. Dodatkową atrakcją była możliwość zakupienia artykułów ogrodniczych, sadzonek kwiatów, krzew i drzewek owocowych - popularnych odmian, a dodatkowo, jako nowość, zostały zaprezentowane propozycje całkiem nowych odmian roślin.

Równolegle do odbywających się targów można było uczestniczyć w warsztatach oraz konferencjach. Szczególnie ważna była, odbywająca się w pierwszym dniu targów, międzynarodowa konferencja turystyczna: „Marka terytorialna: tworzenie, rozwój, promocja; turystyka prozdrowotna i aktywna - trendy, wyzwania, specjalizacje”. 

Zarówno w Gdańsku, jak i Kielcach pokazały się, prężnie działające, ośrodki turystyczne promujące swoje regiony.

Targi Turystyczne

Wróć do wydarzeń kulturalnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12