Targi Turystyczne

W tym roku, aż sześć gmin z województwa małopolskiego: Miasto i Gmina Brzesko oraz gminy Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Skrzyszów i Szczurowa, prezentowały swoje walory turystyczno-kulturowe na festiwalu FREE TIME, odbywającym się w dniach 7-8 kwietnia w Gdańsku oraz na X Jubileuszowym Active Live AGROTRAVEL, odbywającym się w dniach 20-22 kwietnia w Kielcach.

Niektóre, z wyżej wymienionych gmin są już dobrze kojarzone na mapie turystycznej Polski i prawie wszystkie są rozpoznawane przez zwiedzających. Są też kojarzone z nazwiskami, m.in. ks. biskupa Jana Piotrowskiego, czy Mariana Zalewskiego, który jest chyba najstarszym stażem wójtem w Polsce. Należy wspomnieć również o Taborze Cygańskim, Turnieju Rycerskim w Dębnie, Browarze Okocim czy Suszonej Śliwce, które wpływają pozytywnie na rozpoznawalność gmin.

Fantastyczna atmosfera, a także dużo atrakcji przygotowanych przez organizatorów zgromadziło na Targach Gdańskich, w ciągu dwóch dni, około dwudziestu tysięcy zwiedzających. Liczba ta pokazuje, że Trójmiasto oraz Pomorze chętnie odwiedziło festiwal FREE TIME. Należy podkreślić również, że wstęp na te Targi był bezpłatny. Natomiast w Kielcach, bilet wstępu kosztował 15 zł od osoby, lecz mimo tych opłat, ilość zwiedzających również dopisała.

Oprócz wystawców z Polski swoje propozycje, na targach w Gdańsku, przedstawiały regiony europejskie, m.in.: Środkowa Frankonia, Saksonia, Brandenburgia, Litwa.

Tym razem, w Gdańsku, na naszym stoisku było prezentowane wino z winnicy Kowalówka Szczepana Marcinka z Kowalowej.

W czasie trwania targów można było zaopatrzyć się w sprzęt turystyczny, spotkać się z ekspertami oraz podróżnikami. Publiczność oklaskiwała pokazy akrobatyki sportowej, ewolucje wykonywane na rowerach i na rolkach. Natomiast, najwięcej radości najmłodszym widzom sprawiły kreatywne zabawy, animacje, warsztaty artystyczne oraz super niespodzianka - Zlot Wielkich Maskotek, czyli spotkanie wszystkich obecnych na festiwalu zwierzaków, ptaków i innych stworów.

W Kielcach na kilku halach, gościły niezliczone ilości wystawców, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Współpartnerem targów był Obwód Winnicki z Ukrainy. Dodatkową atrakcją była możliwość zakupienia artykułów ogrodniczych, sadzonek kwiatów, krzew i drzewek owocowych - popularnych odmian, a dodatkowo, jako nowość, zostały zaprezentowane propozycje całkiem nowych odmian roślin.

Równolegle do odbywających się targów można było uczestniczyć w warsztatach oraz konferencjach. Szczególnie ważna była, odbywająca się w pierwszym dniu targów, międzynarodowa konferencja turystyczna: „Marka terytorialna: tworzenie, rozwój, promocja; turystyka prozdrowotna i aktywna - trendy, wyzwania, specjalizacje”.

Zarówno w Gdańsku, jak i Kielcach pokazały się, prężnie działające, ośrodki turystyczne promujące swoje regiony.

Wróć do wydarzeń kulturalnych