Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

Konkurs o tytuł  Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

26. kwietnia 2018 r. uczniowie klas IV-VI walczyli po raz dwudziesty trzeci o zwycięstwo w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury. Uczestnicy wykazali się nie lada umiejętnościami z dziedziny ortografii, musieli bowiem napisać trudne dyktando na temat charakterystycznych cech krajobrazu naszej ojczyzny oraz polskiego folkloru. W drugiej części należało rozwiązać test sprawdzający m.in. stopień opanowania zasad pisowni oraz umiejętności językowe. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała polonistka Joanna Janik.

Do zmagań o tytuł Mistrza Ortografii przystąpili uczniowie z siedmiu szkół gminy Dębno. Zwycięstwo wywalczył Michał Bojdo z PSP w Jaworsku (opiekun Krystyna Chamioło), na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Serafin  z PSP w Woli Dębińskiej (opiekun Zuzanna Jarek ), trzecie miejsce zdobyła Magdalena Bojdo z PSP w Jaworsku. Wyróżnienie przyznano Weronice Łazarz z PSP w Porąbce Uszewskiej (opiekun Jolanta Polak). Laureaci oraz uczestnicy konkursu odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury, które wręczył obecny na uroczystości dyrektor Włodzimierz Gurgul.  Organizatorzy składają podziękowania uczniom oraz ich opiekunom za udział w konkursie, życząc kolejnych sukcesów w zgłębianiu tajników polskiej ortografii.

Wróć do wydarzeń kulturalnych