Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » XIX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

XIX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

30.03.2018
XIX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

XIX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno” odbyła się w Publicznej  Szkole  Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej w dniu 27 marca 2018 r.

Na konkurs  zgłosiło się 68 uczestników, w czterech kategoriach wiekowych: klasy IV, klasy V, klasy VI oraz klasy VII z 10 miejscowości z terenu Gminy Dębno.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym etapie na poziomie każdej klasy rozwiązywane były testy jednokrotnego wyboru. W tych eliminacjach do II etapu przechodziły drużyny, które zdobyły minimum 60 % punktów z testu. W II etapie uczniowie rozwiązywali zadania z zapałkami.

Komisja dokonała sprawdzenia kart odpowiedzi w poszczególnych kategoriach wiekowych i ustaliła co następuje:

Grupa wiekowa –  klasy IV

I miejsce i tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno” w kategorii klas IV”
PSP Biadoliny Szlacheckie: Zuzanna Jagieła, Zuzanna Kubala
PSP Sufczyn: Julia Warchoł, Karolina Witek
III miejsce.
ZSP Łysa Góra: Julia Bączek, Kacper Mirek

Grupa wiekowa – klasy V

I miejsce i tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”  w kategorii klas V
PSP Jaworsko: Paweł Jewuła, Nikola Pawlina
PSP Porąbka Uszewska: Weronika Łazarz, Emilia Batko
PSP Sufczyn: Maja Gaweł, Natalia Wołek

Grupa wiekowa – klasy VI

I miejsce i tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno” w kategorii klas VI
PSP Jaworsko: Michał Bojdo, Emilia Jewuła
ZSP Łysa Góra: Natalia Bączek, Sebastian Ostręga
III miejsce:
PSP Niedźwiedza: Natalia Cicha, Dominika Gliździńska

Grupa wiekowa –  klasy VII

I miejsce i tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno” w kategorii klas IV”
PSP Maszkienice: Radosław Curyło, Nikola Rojek
PSP Sufczyn: Mateusz Satora, Kacper Kurek
PSP Niedźwiedza: Dominika Batko, Aleksandra Michór

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe za ww. miejsca, a wszyscy pozostali dyplomy za udział. Sponsorem nagród i dyplomów było Dębińskie Centrum Kultury.

Komisja gratuluje wszystkim nagrodzonym oraz dziękuje opiekunom za przygotowanie uczestników  do XIX edycji Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”.

Wróć do wydarzeń kulturalnych