Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » XIV Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”

XIV Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”

28.03.2018
XIV Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”

Tradycyjnie już 21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i w Światowy Dzień Poezji w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się  XIV Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”. Współorganizatorami tej słownej rywalizacji byli: Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

35 uczestników z 6 szkół gminy Dębno rywalizowało w 3 -ch kategoriach wiekowych:

klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII i gimnazjalne.

Każdy uczestnik przygotował do recytacji wiersz i fragment prozy polskiego autora.

Występy uczniów oceniało trzyosobowe jury w składzie: pani Beata Padło – polonista, pani Danuta Łazarz – bibliotekarz oraz przewodnicy pan Stanisław Świder – reżyser, były dyrektor tarnowskiego teatru, wykładowca wielu krakowskich i tarnowskich szkół wyższych.

Jury oceniało trafność doboru tekstu, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W najmłodszej kategorii jurorzy najlepiej ocenili recytacje Julii Jewuły, Hanny Witek i Martyny Kulas.

Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymała Justyna Mrzygłód.

W starszej grupie wiekowej najlepsi byli: Karolina Stefan, Magdalena Wołek, Oliwia Matras.

Wyróżnienie otrzymała Amelia Jadach.

Wśród uczniów klas VII i gimnazjalnych  najlepszymi okazali się: Paweł Zych, Mateusz Piekarski i Anna Szczecina.

Wyróżniono Izabellę Pomykacz.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu wręczono podziękowania.

Za rok odbędzie się już XV Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”.

Wróć do wydarzeń kulturalnych