Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » II Gminny Przegląd Piosenki Ludowej "Dziecięca Folkowa Lista Przebojów"

II Gminny Przegląd Piosenki Ludowej "Dziecięca Folkowa Lista Przebojów"

25.03.2018
II Gminny Przegląd Piosenki Ludowej "Dziecięca Folkowa Lista Przebojów"

Dziś w DCK w Jastwi jest Folkowa Lista,

dzieci będą śpiewać to rzecz oczywista.

Przedszkolaki z gminy tutaj przyjechały

na ludową nutę będą dziś śpiewały.

Ludowe śpiewanie niechaj nie zaginie

niech się folku uczą przedszkolaki w gminie.

Tradycje ludowe pielęgnować trzeba

za takie śpiewanie pójdziemy do nieba.

Niech w stroju ludowym chętnie występują

i starsi i młodsi co folklor miłują

A Folkowa lista niech przebojem będzie

i będzie ją słychać w gminie Dębno wszędzie.

/autor Teresa Kutek /

Ten wiersz to motto II Gminnego Przeglądu Piosenki Ludowej "Dziecięca Folkowa Lista Przebojów", który odbył się  20 marca 2018 r. w DCK w Jastwi. Organizatorem przeglądu było Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej im. Juliana Tuwima oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Zamierzeniem pomysłodawców jest kultywowanie ludowych tradycji naszego regionu i pielęgnowanie rodzimego patriotyzmu, popularyzacja polskiej muzyki ludowej. Na scenie zaprezentowało się 10 uczestników z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych naszej gminy, przedstawiając bogaty repertuar polskich piosenek ludowych. W ciągu godziny zwiedziliśmy muzycznie całą Polskę: od Podhala po Kaszuby. Występy uświetniły programy taneczne w wykonaniu dzieci z Przedszkola w Porąbce Uszewskiej uczęszczające na zajęcia kółka tanecznego, przygotowane przez panią Dorotę Bodzioch.

Wśród gości honorowych znaleźli się m.in. pani Justyna Wójtowicz – Woda – sekretarz i kierownik wydziału edukacji, pani sołtys wsi Porąbka Uszewska Elżbieta Rzepa, pani Teresa Kutek oraz pan Stanisław Wróbel.

Zaproszeni goście wyrazili swoje uznanie dla dzieci uczestniczących w przeglądzie, nauczycieli przygotowujących przedszkolaków i rodziców. Każdy występ został nagrodzony głośnymi brawami, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów, a także pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy i jednocześnie gratulujemy wszystkim dzieciom, które wystąpiły  w przeglądzie.

Wróć do wydarzeń kulturalnych