Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » IX Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę

IX Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę

27.03.2018
IX Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę

23 marca Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku we współpracy z Dębińskim Centrum Kultury  zorganizowała IX Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę. Jak co roku wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Do konkursu zgłoszono 90 prac. Komisja miała niezwykle trudne zadanie by w zgodzie z regulaminem wybrać te najpiękniejsze. Pod uwagę wzięto estetykę oraz oryginalność wykonanych prac. Pisanki nagradzano w 4 kategoriach wiekowych: przedszkola oraz oddziały przedszkolne, klasy I- III, klasy IV- VII oraz gimnazja. Różnorodność technik zdobienia wydmuszek  w tym roku była ogromna. Pisanki dekorowano wstążkami, koralikami, guzikami, włóczką, farbami, piórkami, bibułą a nawet śrubkami.

Obecny Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski złożył wszystkim serdeczne życzenia na nadchodzące święta.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a szkoły podziękowania za udział w konkursie.

W KATEGORII WIEKOWEJ –Przedszkola i klasy „0”

I m. Jakub Mleczko – PSP w Jaworsku

I m. Maria Zachara – PSP w Woli Dębińskiej

II m. Justyna Bolek - PSP w Woli Dębińskiej

III m. Weronika Baca – ZSP w Łysej Górze

Po wręczeniu nagród wszyscy goście zostali zaproszeni do wielkanocnego stołu na poczęstunek.

Wróć do wydarzeń kulturalnych