Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » „Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”

„Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”

„Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”

W Muzeum Zamek w Dębnie 6 grudnia, a więc w dzień św. Mikołaja, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom Międzypowiatowego Konkursu, którego temat w tym roku brzmiał: „Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”.

Do konkursu zgłoszono 110 prac z 10 szkół podstawowych, z terenu powiatu brzeskiego i tarnowskiego. Wśród nadesłanych prac nie zabrakło różnorodnych form, począwszy od najstarszych: podłaźniczek, pająków, szopek, choinkowych łańcuchów, stroików stołowych, ozdobnych bombek, a także prac opisowych – przedstawionych w formie ksiąg i pamiętników, w których dzieci opisywały swoje wspomnienia, związane ze świątecznym okresem.

Wernisaż rozpoczął się występem uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej – Kamili Roczniak – która zaśpiewała pastorałkę, natomiast kolejne utwory wykonywały: mama Monika Szczupak ze swoimi dwiema córeczkami – Lilianą i Tatianą oraz instruktor śpiewu w DCK Sylwia Pasek.

Jednak najbardziej oczekiwanym punktem programu było uroczyste odczytanie werdyktu jury. Zapanowała wtedy na moment bezwzględna cisza. Później roześmiane i szczęśliwe dzieci podchodziły po odbiór nagród, które ufundowali tegoroczni współorganizatorzy: Dębińskie Centrum Kultury i Muzeum Zamek w Dębnie. Do „osłodzenia” nagród dołączyli się także właściciele okolicznych sklepów: „Lewiatan”, „Delikatesy Centrum”, oraz „Groszek”. Nagrodzono i wyróżniono łącznie 37 osób, a dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy za udział w Konkursie. Dyplomy otrzymali także opiekunowie – nauczyciele plastyki, którzy czuwali i pracowali wraz z dziećmi przy wykonywaniu prac.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili do udziału w następnym bożonarodzeniowym konkursie.

Wróć do wydarzeń kulturalnych