Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Zimowe Spotkania przy Piwie w Dębnie

Zimowe Spotkania przy Piwie w Dębnie

Zimowe Spotkania przy Piwie – to ostatnie w tym roku z cyklu kwartalnych Spotkań przy Napojach, na które organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury zaprosili licznie przybyłych gości. Tradycyjnie wieczorne spotkanie rozpoczął koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w składzie: altówka – Lidia Chmielewska, fortepian – Aureliusz Mendera, skrzypce – Mariusz Połomka, wokal – Emilia Ogonowska-Jaroń, oraz prowadzący Krzysztof Matysiak.

Podczas koncertu zaprezentowane zostały znane wszystkim, aczkolwiek rzadko już dzisiaj słuchane największe szlagiery okresu międzywojennego: Powróćmy jak za dawnych lat, Już nie zapomnisz mnie, Miłość ci wszystko wybaczy, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Ach śpij kochanie, Ta ostatnia niedziela i wiele innych wspaniałych piosenek, które zgromadzeni w Sali Koncertowej zamku z nostalgią nucili wraz główną wokalistką Emilią Ogonowską-Jaroń. Klimat tamtych lat przybliżał barwnymi anegdotami i historycznymi informacjami konferansjer Krzysztof Matysiak. Po długich bisach i zakończonym koncercie, zgromadzonym w Sali została przedstawiona multimedialna prezentacja obrazująca najważniejsze wydarzenia mijającego roku. Następnym, równie miłym i przyjemnym punktem wieczoru była degustacja piwa, którego sponsorem od wielu już lat jest Browar Carlsberg Polska S.A. z Brzeska-Okocimia. Każdy z gości miał możliwość zasmakowania w różnych gatunkach produkowanego przez nich piwa. Organizatorzy zaprosili także do obejrzenia kończącej się już wystawy grafik i pasteli Piotra Schnaidera – „Rytmy i Echa”.

Wróć do wydarzeń kulturalnych