Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » III Kongres Kultury Regionów z udziałem Małych Łoniowiaków

27.10.2017
III Kongres Kultury Regionów z udziałem Małych Łoniowiaków

Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy” został wytypowany przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” do udziału w programie artystycznym podczas III Kongresu Kultury Regionów, organizowanym w październiku b.r. w Nowym Sączu. Kongres jest wydarzeniem przyczyniającym się do tworzenia, ochrony, utrzymania oraz odtwarzania niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wzbogaca różnorodność kulturową i ludzką kreatywność.

Występ „Małych Łoniowiaków” podczas Kongresu jest dla nich ogromną nobilitacją. Zespół został doceniony przez organizatorów Kongresu za wysoki poziom artystyczny prezentowany w tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Święto Dzieci Gór”. Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy” pod kierunkiem choreografa – pani Marii Dudek – zaprezentował dnia 18 października 2017 r. widowisko pt. „W MATECZNIKU – NARODZINY DZIEDZICA” na deskach sali im Lucjana Lipińskiego w Nowym Sączu. Występ wzbudził ogromne zainteresowanie wśród zgromadzonych. Udział w Kongresie to niesamowite przeżycie dla "Małych Łoniowiaków" ale również źródło nowych doświadczeń.

Wróć do wydarzeń kulturalnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin