Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Jesienne Spotkania przy Herbacie

Jesienne Spotkania przy Herbacie

Jesienne Spotkania przy Herbacie

W ostatnią niedzielę, 8 października 2017 roku odbyła się kolejna edycja cyklicznych spotkań przy napojach. Ze względu na jesienną aurę, goście raczyli się wyśmienitą gorącą herbatą, szczodrze rozlewaną przez pracujące na zamku panie.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17.00 niezwykłym, kameralnym koncertem w wykonaniu Tomasza Drabiny (akordeon) i Szymona Kamykowskiego (saksofon). W bogatym programie występu znalazły się znane, a także autorsko zaaranżowane tanga, milongi, walce oraz kompozycje Tomasza Drabiny. Jako źródło inspiracji w komponowaniu ilustracyjnej, wypełnionej emocją muzyki, twórca wskazywał pochodzące z  Argentyny i  Polski ogniste, nostalgiczne tanga oraz nastrojowe milongi. Proponowane przez artystów ujęcia znanych rytmów tanga z perspektywy brzmienia akordeonu i saksofonu zaowocowały niesamowitą podróżą w głąb indywidualnych muzycznych fascynacji.

Drugim, nie mniej ważnym punktem programu stał się wernisaż nietuzinkowej wystawy prac nowohuckiego artysty Piotra Schneidera w dekadę od jego śmierci. „Rytmy i echa” rozbrzmiały w pełnej krasie, prezentując widowni interesujące przykłady pasteli oraz grafik, przenosząc nas w świat troszeczkę odrealniony, aczkolwiek bardzo zyskujący przy bliższym poznaniu.

„Jesienne spotkania przy herbacie” w dębińskim zamku nie miałyby szans odbyć się bez nieocenionego wsparcia ważnych lokalnych instytucji: Dębińskiego Centrum Kultury oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Zamku w Dębnie.

Autor: Anna Wodka

Wróć do wydarzeń kulturalnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin