Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego

Koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego

Już w najbliższą niedzielę 15 października o godz. 17:00 odbędzie się w Muzeum Zamku w Dębnie  wyjątkowe wydarzenie - koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego.

Wystąpi para niezwykłych artystek: prof. Bogumiła Gizbert - Studnicka (fortepian) oraz Monika Rasiewicz (śpiew, aktorstwo, recytacja). W programie koncertu znajdą się utwory muzyczne  Piazzolli, Bacha, Straussa, które będą ozdobione poezją między innymi  Miłosza, Tuwima, Gałczyńskiego.

Bogumiła Gizbert-Studnicka - profesor sztuk muzycznych klawesynistka, dyrektor artystyczny,
Ukończyła z wyróżnieniem krakowską Wyższą Szkołę Muzyczną w klasie klawesynu prof. Elżbiety
Stefańskiej oraz Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii w klasie prof. Jos van Imerseela (dyplomy z wyróżnieniem), od 1973 roku jest pracownikiem dydaktycznym Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertuje z licznymi zespołami, wykonującymi zarówno muzykę dawną, jak i współczesną w Niemczech, Szwajcarii, byłej Czechosłowacji, Francji, Belgii, Holandii, Anglii, a także Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Tajwanie, brała udział w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich w Europie m. in. w Gandawie, Antwerpii, Paryżu i Kolonii, prowadzonych przez Ton Koopmana, Roberta Kohnena, Kennetha Gilberta i wielu innych, Dokonała nagrań płytowych utworów Bacha, Mozarta, Vivaldiego oraz radiowych i telewizyjnych z różnorodnym repertuarem w Polsce, Francji, Belgii i Holandii.

Monika Rasiewicz – dr hab. absolwentka Wydziału Aktorskiego Krakowskiej PWST im. Ludwika Solskiego, pedagog Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu, Aktorka wrocławskiego Teatru Polskiego pod dyrekcją Jerzego Grzegorzewskiego, następnie Krakowskiego Teatru Starego; tworzy w nurcie teatru poetyckiego; będąc wieloletnim kierownikiem Krakowskiej Piwnicy św. Norberta stworzyła różnorodne spektakle słowno-muzyczne, jest związana z warszawskim Teatrem Kwadrat i od wielu lat działa jako juror i instruktor Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego; w Akademii Muzycznej wyreżyserowała wiele oper - m.in. Wesele Figara W.A. Mozarta - spektakl grany w krakowskim Barbakanie w ramach Festiwalu Letniego Kraków 2008.

Po koncercie odbędzie się aukcja prac uczestników jubileuszowego X Pleneru Malarskiego, który w tym roku odbył się w dniach 8,9,10 maja. Organizatorzy współcześnie organizowanych Integracyjnych Plenerów Malarskich: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie, oraz Dębińskie Centrum Kultury, każdego roku zapraszają do udziału w nim artystycznie uzdolnioną młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej, z Liceów Plastycznych, oraz z Gimnazjów i Szkół Podstawowych z terenu Gminy Dębno. W plenerach tych uczestniczą także od kilku lat seniorzy zrzeszeni w Twórczym Klubie Seniora, który działa przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Tarnowie. Z każdym rokiem zainteresowanie udziałem w Plenerze jest bardzo duże. Sprzyja temu wyjątkowy klimat i atmosfera tego historycznego miejsca, oraz piękne perspektywy krajobrazowe z wpisaną w nie architekturą, które dla młodych twórców stanowią duże i ciekawe wyzwanie. W bieżącym roku, podczas Pleneru każdego dnia gościliśmy  32 uczestników.

Od 10ciu lat, czyli od samego początku trwania, Plener został objęty życzliwym patronatem Gospodarzy tych ziem – Wójta Gminy Dębno, oraz Starosty Powiatu Brzeskiego.

Koncert „Złotej jesieni” jest częścią projektu "Przestrzenie Kultury 2017", realizowanego przez naszą Fundację Timszel przy wsparciu środków publicznych Powiatu Brzeskiego oraz Gminy Dębno.

Wstęp wolny zapraszamy serdecznie.

Wróć do wydarzeń kulturalnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin