KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie

Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie

2.10.2017
Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie

Kolejna cykliczna impreza – Jesienne Spotkania przy Herbacie – odbędzie się  w  Muzeum Zamek w Dębnie 8 października 2017 roku.  Zapraszają na nią organizatorzy i współorganizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie.

Tradycyjnie już, każdemu z tych spotkań zawsze towarzyszy koncert i wernisaż. Tym razem będzie to koncert w wykonaniu Tomasza Drabiny – akordeon i  Szymona Kamykowskiego – saksofon.

W programie koncertu znajdą się znane i autorsko zaaranżowane tanga, milongi i walce oraz kompozycje Tomasza Drabiny. Pochodzące z  Argentyny i  Polski (np. Ta ostatnia niedziela) ogniste, nostalgiczne tanga oraz nastrojowe milongi stanowią dla Tomasza Drabiny źródło inspiracji w komponowaniu ilustracyjnej, wypełnionej emocją muzyki. Proponowane przez artystów ujęcie tanga z perspektywy brzmienia akordeonu, saksofonu zaowocuje niesamowitą wędrówką w głąb własnych muzycznych fascynacji.

Tomasz Drabina – akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu, stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, współpracuje z Filharmonią w Poznaniu, Opolu i Krakowie, były aktor poznańskiego Teatru Strefa Ciszy. Twórca grupy Aviacort (etnofolk Bałkanów i Polski) oraz Tangreen inspirujący się gatunkiem tanga.

Już nigdy (Never again) https://youtu.be/TXdPf8Av470 

Historia de un amor https://youtu.be/XDHT629-gnw

Pamiętam Twoje oczy https://app.box.com/s/yzc44zvzbxh8pptgh1zacyec0a3ly3ot

El choclo https://app.box.com/s/v7yic3h8ol9ojfi77hrx 

Ole Guapa https://app.box.com/s/axuhixky4tdtkznqjt3gA

Towarzyszący muzykowi Szymon Kamykowski to renomowany saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. W swoim dossier może pochwalić się współpracą m.in. z: Markiem Bałatą, Krzysztofem Napiórkowskim, Świetlikami, z grupą Bakshish oraz wieloma formacjami rozrywkowymi i jazzowymi.

Drugim bardzo ważnym wydarzeniem tego jesiennego popołudnia będzie wernisaż wystawy „Rytmy i Echa”. Jest to wystawa prac krakowskiego, a właściwie nowohuckiego artysty – Piotra Schneidera, którą przygotowała jego żona w 10-tą rocznicę śmierci swojego męża. Na wystawie zobaczymy głównie grafiki i pastele.

Piotr Schneider, urodzony w Krakowie w 1942 roku, studiował w  ASP w Krakowie, uzyskał dyplom w Katedrze Miedziorytu u prof. Mieczysława Wejmana, w Katedrze Drzeworytu u prof. Franciszka Bunscha i Katedrze Grafiki Książki u prof. Witolda Chomicza.

Uprawiał malarstwo, grafikę, fotografię i projektowanie. Brał udział w ponad 250 wystawach zbiorowych i 25 wystawach indywidualnych w Polsce, Niemczech, b. Czechosłowacji, Francji, Holandii, Japonii, Szwajcarii, Szwecji, Kanadzie, na Węgrzech i we Włoszech oraz wystawach sekcji ZPAP „Fotografia – nowe media w kraju i za granicą”. Wielokrotnie nagrodzony i wyróżniony.


Wróć do wydarzeń kulturalnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12