Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

6.09.2017
Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

W dniu 2 września 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowego Czytania odbywa się od 2012 roku i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku do wydarzenia przyłączyły się Biblioteki Gminy Dębno wraz z Dębińskim Centrum Kultury.

Czytanie w Bibliotece w Porąbce Uszewskiej rozpoczęło się o godz. 10.00. Odczytanie wersów napisanych przez Wyspiańskiego uświetniły utwory wykonane przez zespół „Kamionka” z Łysej Góry, który został zaangażowany przez Andrzeja Wajdę do filmowej wersji „Wesela”.

Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili na kuluarowe rozmowy przy „weselnym” poczęstunku  –kołaczu i mleku.

Za przybycie dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom, dziękujemy panu wójtowi Wiesławowi Kozłowskiemu za przybycie, jak również za kilka cennych słów podsumowania. Dziękujemy także autorom wydanej niedawno książki „Gdy przyjdzie do nas wojna” – dr. Piotrowi Marecikowi, panu Szymonowi Smadze-Kumorek i panu Andrzejowi Chodackiemu, za przekazanie książek na nagrody dla osób czytających.

Wróć do wydarzeń kulturalnych