KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

6.09.2017
Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

W dniu 2 września 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowego Czytania odbywa się od 2012 roku i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku do wydarzenia przyłączyły się Biblioteki Gminy Dębno wraz z Dębińskim Centrum Kultury.

Czytanie w Bibliotece w Porąbce Uszewskiej rozpoczęło się o godz. 10.00. Odczytanie wersów napisanych przez Wyspiańskiego uświetniły utwory wykonane przez zespół „Kamionka” z Łysej Góry, który został zaangażowany przez Andrzeja Wajdę do filmowej wersji „Wesela”.

Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili na kuluarowe rozmowy przy „weselnym” poczęstunku  –kołaczu i mleku.

Za przybycie dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom, dziękujemy panu wójtowi Wiesławowi Kozłowskiemu za przybycie, jak również za kilka cennych słów podsumowania. Dziękujemy także autorom wydanej niedawno książki „Gdy przyjdzie do nas wojna” – dr. Piotrowi Marecikowi, panu Szymonowi Smadze-Kumorek i panu Andrzejowi Chodackiemu, za przekazanie książek na nagrody dla osób czytających.


Wróć do wydarzeń kulturalnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12