Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » 25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”

21.07.2017

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” jest wydarzeniem skupiającym dziecięce zespoły folklorystyczne pochodzące z regionów górskich całego świata. Jest miejscem współpracy, a także wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z bogactwem kultury i tradycjami ludowymi z różnych regionów świata, odbywać się będzie w dniach 23 – 30 lipca 2017 r. w Nowym Sączu. W tym roku zaprezentuje się w nim Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy”, który uzyskał nominacje podczas Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, prezentując swój program artystyczny pt. „Dziyrganie Marysi”.

Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy” powstał w 1993 roku w Łoniowej, jako młodsza grupa Zespołu „Łoniowiacy”. Grupę tę tworzą dzieci z obszaru gminy Dębno, promując folklor Krakowiaków Wschodnich zarówno na scenach krajowych jak i zagranicznych.

Mali Łoniowiacy sporo już osiągnęli, zdobywając liczne dyplomy i nagrody. Ogromnym wyróżnieniem jest dla nich także udział w Festiwalu „Święto Dzieci”.

Szczegółowy harmonogram wystąpień uczestników Festiwalu zostaje zamieszczony w poniższym programie.

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR

Wróć do wydarzeń kulturalnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin