Noc Muzeów 2017

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną Noc Muzeów 2017 do dębińskiego zamku. Jak co roku, przygotowano wiele atrakcji. Oprócz otwartego zwiedzania wszystkich komnat zamkowych, będzie też wiele inscenizacji, muzyka na żywo, historyczna gra teatralna, a nawet elementy kuglarstwa... Muzealnicy z dębińskiego zamku razem z partnerami tego projektu  kolejny raz spróbują zaskoczyć i pokazać w nowej odsłonie to piękne miejsce. W tym roku, w sobotę 20 maja od 18:00 do 23:00, w przestrzeniach zamkowych i na dziedzińcu rozgrywać się będą miniatury teatralne dające sposobność przeniesienia się w dawne epoki i style, toczące się wokół takich zagadnień jak: religia, historia, obyczajowość, moda, uroda, toaleta.

Wydarzenie to tworzone jest przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury, z Grupą Teatralną GT działającą przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, ze Szkołą Muzyczną JAMAHA w Tarnowie, z Fundacją Timszel, z Grupą Teatralną "Sprawa Drugorzędna" z Brzeska, oraz ze Scholą AFFECTUS POPULI z Łysej Góry - członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej KRAKUS.
Jest częścią projektu "Przestrzenie kultury 2017", realizowanego przez Fundację Timszel, współfinansowanego ze środków powiatu brzeskiego i gminy Dębno

W imieniu Muzeum Okręgowe w Tarnowie - Oddział Zamek w Dębnie, wszystkich Partnerów i instytucji wspierających - Serdecznie Zapraszamy.

Wróć do wydarzeń kulturalnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie