Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » XVIII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Niedźwiedzy

XVIII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Niedźwiedzy

XVIII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Niedźwiedzy

6 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Jana Dudka w Niedźwiedzy odbyła się XVIII edycja Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych. W spotkaniu wzięły udział cztery grupy teatralne z Maszkienic, Niedźwiedzy, Sufczyna i Woli Dębińskiej. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Włodzimierz Gurgul, a także nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami.

Zaprezentowane przez młodych aktorów sztuki podejmowały aktualne tematy: problem odrzucenia, relacje dzieci z dorosłymi, poświęcenie na rzecz innych. Jury konkursu oceniło przedstawienia pod względem interpretacji tekstu, wczucia się w rolę, ruchu scenicznego, muzyki, rekwizytów czy kostiumów. Postanowiono przyznać następujące wyróżnienia:

– I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny z Maszkienic za spektakl „Brzydkie Kaczątko”.

– II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzy za przedstawienie „Król Ciapciak”

– III miejsce: Zespół Szkół w Sufczynie oraz Zespół Szkół w Woli Dębińskiej za sztuki „Nasze podwórko” i „Szarlotka z herbatą”

Statuetkę najlepszego aktora otrzymała Weronika Bodura z Sufczyna. Wszyscy uczestnicy przeglądu pojadą w nagrodę na wycieczkę do teatru imienia Ludwika Solskiego w Tarnowie na sztukę „Gdzie jest babcia?”

Po części konkursowej odbyło się spotkanie uczniów z aktorem Wojciechem Sukiennikiem, który opowiedział o pracy w filmie i reklamie „od kuchni”.

Wróć do wydarzeń kulturalnych