Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Wiosenne Spotkania przy Kawie

Wiosenne Spotkania przy Kawie

3.04.2017
Wiosenne Spotkania przy Kawie

Od kwietnia Muzeum Zamek w Dębnie w pełni rozpoczyna kolejny sezon turystyczny. W tym roku dla chcących odwiedzić nasze muzeum przygotowano szereg atrakcji i ciekawych zdarzeń muzealnych.

W najbliższą niedzielę tj. 9 kwietnia zapraszamy na Wiosenne Spotkania przy Kawie, które rozpoczną się o godz. 17.00 wspaniałym koncertem w wykonaniu sopranistki Anny Wilk, której na fortepianie akompaniował będzie Wojciech Sałapa.

Anna Wilk jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Instituto Superiore di Musicali „Achilles Peri” w Reggio Emilia we Włoszech. Jest laureatką wielu konkursów, m. in. XIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari. Koncertuje w Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Szczecińskiej. W sezonie 2008/2009 związana była z Teatro Dell Opera di Roma w Rzymie. Na wiosenny koncert w  zamku w Dębnie Anna Wilk przygotowała fragmenty z najpiękniejszych arii operowych, operetkowych i musicalowych.

Zamkowym Spotkaniom towarzyszą także ciekawe wernisaże wystaw oraz degustacje różnych napojów. Tym razem  będzie można podziwiać bogate zbiory biżuterii i akcesoriów modowych (wachlarze, kapelusze, rękawiczki, szale, flakoniki perfum) z prywatnej kolekcji p. Teresy Pyka, mieszkanki Gorlic, którą to kolekcję wzbogacono dodatkowo podobnymi przykładami ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Wróć do wydarzeń kulturalnych