Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły”

IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły”

3.04.2017
IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły”

W wiosennym klimacie, bo tuż po powitaniu wiosny, 22 marca 2017 roku Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi rozbrzmiewało skocznymi utworami, gdyż to właśnie wtedy odbył się IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły” – zrealizowany we współpracy z Zespołem Szkół w Sufczynie. Koordynatorem konkursu była pani Urszula Sworst. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który zaszczycił wszystkich zebranych swoją obecnością.

Od godziny 10.00 blisko 25 wykonawców walczyło o cenne nagrody. Repertuar prezentowanych utworów był bardzo zróżnicowany: od piosenek przedszkolnych, szkolnych, poprzez piosenki edukacyjne, uczące jak żyć, postępować, czy też piosenki mówiące o przyjaźni, miłości.

Wszystko zależało od interpretacji tekstu, pomysłu i fantazji wykonawcy. A tego ostatniego uczestnikom konkursu można pozazdrościć, czego najlepszym dowodem były bajeczne kostiumy i choreografia do prezentowanych nas scenie piosenek.

Nic więc dziwnego, że jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach wyłonionych zostało 12 uczestników w trzech kategoriach, którym przyznano nagrody rzeczowe.

Oto lista wyróżnionych osób:

Kategoria: Przedszkola i Oddziały Przedszkolne:

1 miejsce: Aleksandra Pluszewska

2 miejsce: Martyna Osmęda

3 miejsce: Maja Nalepka

Wyróżnienie: Patrycja Danilewicz

Kategoria: Klasy I - III

1 miejsce: Kinga Sowa

2 miejsce: Szymon Szostak

3 miejsce: Karolina Najberek

Wyróżnienie: Nikola Podstawska

Kategoria: Klasy IV - VI

1 miejsce: Patryk Ledziński

2 miejsce: Paweł Zych

3 miejsce: Oliwia Wróbel

Wyróżnienie: Dariusz Bieleński

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe przypinki, a laureaci statuetki. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu wręczono podziękowania.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za przybycie, a osobom wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wróć do wydarzeń kulturalnych