KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Wiosenne recytowanie

Wiosenne recytowanie

31.03.2017
Wiosenne recytowanie

Tradycyjnie już 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i w Światowy Dzień Poezji, w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się XIII Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”. Współorganizatorami tych słownych zmagań byli: Zespół Szkół w Sufczynie oraz DCK w Jastwi.

35 uczestników ze wszystkich szkół gminy Dębno rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazja.

Każdy uczestnik przygotował do recytacji wiersz i fragment prozy. Występy uczniów oceniało trzyosobowe jury, któremu przewodniczył p. Stanisław Świder – reżyser, były dyrektor tarnowskiego teatru, wykładowca wielu krakowskich i tarnowskich szkół wyższych. Jury oceniało trafność doboru tekstu, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wśród autorów wierszy dla najmłodszych znaleźli się: Brzechwa, Tuwim, Wawiłow, Gellner, Frączek, Łochocka.

W najmłodszej kategorii jurorzy najlepiej ocenili recytację Hanny Witek ze Szkoły Podstawowej w Łoniowej, Karoliny Stefan z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej oraz Julii Warchoł z Zespołu Szkół w Sufczynie. Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymał Filip Bober ze Szkoły Podstawowej w Dębnie.

Starsi wybierali Kerna, Barana, Przebindowskiego, Szymborską, Mrożka.

Tutaj najlepsi byli: Kinga Gurgul ze Szkoły Podstawowej w Dębnie, Amelia Marek z ZS w Łysej Górze, Wiktoria Smoleń z ZS w Łysej Górze oraz Aleksandra Smoleń ze Szkoły Podstawowej w Dębnie.

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Nosal z ZS w Sufczynie, Julia Wołek z ZS w Woli Dębińskiej i Julia Turlej ze Szkoły Podstawowej w Maszkienicach.

Gimnazjaliści recytowali Mickiewicza, Mrożka, Leśmiana, Herberta, Barańczaka. W tej kategorii wystąpili tylko uczniowie z ZS w Sufczynie, a najlepszymi okazali się: Joanna Malinowska, Mateusz Piekarski i Izabella Pomykacz.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu wręczono podziękowania. Organizatorzy zadbali o oprawę plastyczną sceny, by „bój na słowa” toczył się w miłej atmosferze.

XIII Gminny Konkurs Recytatorski był wydarzeniem kulturalnym w naszej gminie, które warto odnotować, bo poza popularyzacją poezji i czytelnictwa pozwala uczniom sprawdzić się na scenie, wystąpić przed licznie zgromadzoną publicznością.

Wiosenne recytowanie
Wiosenne recytowanie
Wiosenne recytowanie
Wiosenne recytowanie
Wiosenne recytowanie
Wiosenne recytowanie
Wiosenne recytowanie
Wiosenne recytowanie

Wróć do wydarzeń kulturalnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12