Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » Dziecięca Folkowa Lista Przebojów w Porąbce Uszewskiej

14.03.2017
Dziecięca Folkowa Lista Przebojów w Porąbce Uszewskiej

7 marca 2017 r. w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej im. Juliana Tuwima odbył się Pierwszy Gminny Festiwal pod hasłem „Dziecięca Folkowa Lista Przebojów”, którego współorganizatorem  było Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Uczestnikami festiwalu przyśpiewek były dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Łoniowej, Biadolinach Szlacheckich, Łysej Górze, Sufczynie, Niedźwiedzy, Porąbce Uszewskiej i Woli Dębińskiej.

Zamierzeniem organizatorów jest kultywowanie ludowych tradycji naszego regionu, pielęgnowanie rodzimego patriotyzmu, a także popularyzacja polskiej muzyki ludowej. Uczestników Folkowej Listy Przebojów podziwiali zaproszeni goście: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda, Dyrektor DCK Włodzimierz Gurgul Dyrektor oraz członkowie Zespołu Ludowego „Dołowianie”,  którzy przygotowali na tę okazję specjalną przyśpiewkę mówiącą o festiwalu.

Spotkanie z folklorem uświetniły  występy dzieci z przedszkola w Porąbce Uszewskiej, które uczęszczają na zajęcia kółka tańca regionalnego, oraz występy Zespołu „Dołowianie”. Wójt Gminy Dębno wyraził swoje uznanie dla dzieci uczestniczących w przeglądzie i nauczycieli przygotowujących przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali  upominki ufundowane przez organizatorów festiwalu oraz Pana Wójta. Za rok organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu również dzieci uczęszczające do Szkół Podstawowych z klas I-III oraz przedszkolaki z pozostałych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Wróć do wydarzeń kulturalnych