GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Wizyta Poseł RP Józefy Szczurek-Żelazko w Gminie Dębno

Wizyta Poseł RP Józefy Szczurek-Żelazko w Gminie Dębno

19.02.2021
Wizyta Poseł RP Józefy Szczurek-Żelazko w Gminie Dębno

W czwartek 18 lutego 2021 r. na zaproszenie Wiesława Kozłowskiego Wójta Gminy Dębno, przybyła z wizytą Józefa Szczurek-Żelazko - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Celem spotkania było omówienie zrealizowanej przez włodarza gminy inwestycji dotyczącej budowy hali widowiskowo-sportowej znajdującej się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. 15 października 2018 roku uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę obiektu, a zaledwie 2 lata później, 2 listopada 2020 r. halę oddano do użytku. 

Inwestycja obejmowała budowę pełnowymiarowego obiektu sportowego wraz z salami dydaktycznymi. Arenę główną stanowi boisko sportowe z płytą o wym. 45,30 m x 24,83 m. Wysokość hali wynosi 11,85 m, co umożliwia rozgrywanie meczy w piłkę siatkową nawet  o charakterze międzynarodowym. Ściany oraz sufithali zostały wyłożone specjalnymi płytami akustycznymi. Powierzchnia boiska wykonana jest z wysokiej klasy wykładziny sportowej na drewnianej konstrukcji mechanicznie wentylowanej. Obiekt wyposażony jest we wszystkie instalacje wspomagające (elektryczna, gazowa, wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna), tablicę wyników oraz wysokiej jakości nagłośnienie.Płyta boiska przystosowana jest do uprawiania takich dyscyplin sportowych jak: halowa piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka ręczna, skok wzwyż, gimnastyka, karate, judo, fitness, tenis, badminton i inne.Oprócz tego, dzięki zamontowaniu do konstrukcji dachowej dwóch kotar dzielących boisko na trzy części, na hali można równocześnie prowadzić rozgrywki i zajęcia na trzech równoległych boiskach. Na parterze znajdują się: szatnia dla publiczności, sanitariaty dla publiczności, szatnie z sanitariatami i natryskami dla zawodników, pomieszczenie obsługi dźwiękowej, magazyny na sprzęt sportowy, platforma przystosowana do transportu osób niepełnosprawnych. Z parteru na piętro prowadzą dwie oddzielne klatki schodowe.Na piętrze mieszczą się wejścia na trybuny dla publiczności, gdzie znajdują się miejsca siedzące. Na tym poziomie znajdują się także: sanitariaty dla publiczności, szatnie z sanitariatami i natryskami dla zawodników oraz pokoje dla trenerów i sędziów.

Łączny koszt inwestycji  to ok. 13 mln złotych, z czego prawie 5 mln złotych Gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu, Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz z PFRON.

Obecnie trwa nabór do klas sportowych, które uruchomione zostaną w roku szkolnym 2021/2022. Na podstawie badania opinii mieszkańców zostaną utworzone profile: piłka nożna oraz piłka siatkowa dla klas od I do IV osobne dla dziewcząt i chłopców.


Wróć do wydarzeń

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12