GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Żegnaj szkoło, witajcie wakacje

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje

26.06.2020
Żegnaj szkoło, witajcie wakacje

Dziś dobiega końca rok szkolny 2019/2020, który był wyjątkowy przez sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy z powodu epidemii wirusa SARS-CoV-2. Koronawirus wymógł na nas dostosowanie się i przeorganizowanie wielu codziennych czynności i obowiązków. Uczniowie w całym kraju od 25 marca mieli obowiązek zdalnej nauki. Zajęcia z sal klasowych, w trosce o bezpieczeństwo, przeniesione zostały przed ekrany komputerów.

W związku z panującą sytuacją, w tym roku również zakończenie roku szkolnego różnić się będzie od uroczystych akademii do których wszyscy przywykliśmy. Uczniowie będą odbierać świadectwa w małych grupach w określonych godzinach odbioru dokumentu dla danej klasy.

- Miniony rok szkolny przyniósł wiele trudności, z którymi musieliśmy sobie poradzić. Zdalne nauczanie było sprawdzianem dla nas wszystkich, uczniów, rodziców, nauczycieli. Mamy nadzieję, że przekazane komputery w pewnym stopniu ułatwiły naukę i kontakt pomiędzy uczniami, a nauczycielami w tej wyjątkowej sytuacji, gdzie lekcje ograniczone zostały do kontaktu za pośrednictwem łączy elektronicznych – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Życzę wszystkim, aby rozpoczynające się dziś wakacje były bezpieczne i były czasem wytchnienia od nauki, a we wrześniu wszyscy liczymy na to, że uczniowie będą mogli zasiąść już w ławkach szkolnych i powrócić do tradycyjnego nauczania.


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12