GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

9.07.2019
Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

W ubiegłą niedzielę, 7 lipca, na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyła się XXII Biesiada Agroturystyczna. Tradycyjnie głównym punktem tego wydarzenia był Konkurs Potraw Domowych, przygotowanych i zaprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje z gminy Dębno oraz gościnnie przez KGW z Biadolin Radłowskich.

Po skosztowaniu potraw Komisja w składzie: Przewodniczący Komisji – poseł Michał Wojtkiewicz, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – Wojciech Skruch, Wójt Gminy Dębno – Wiesław Kozłowski,  Zastępca Wójta – Jacek Szklarz, Sekretarz Gminy Dębno – Justyna Wójtowicz-Woda, Ks. Proboszcz – Józef Golonka, właściciel Restauracji Mamma Mia w Dębnie - Andrzej Kubala, Sekretarz Komisji – Karolina Myszka, udała się na obrady. W tym czasie na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola im. Juliana Tuwima w Porąbce Uszewskiej. Po występach najmłodszych mieszkańców gminy Dębno, Komisja Konkursowa przedstawiła wyniki Konkursu Potraw Domowych.

Poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje zostały docenione za przygotowanie następujących dań:

Agroturystyka Porąbka Uszewska

Knedle z mięsem omaszczone boczkiem

KGW Biadoliny Szlacheckie

Placki Szlacheckie ziemniaczane

Klub Seniora w Porąbce Uszewskiej

Żurek Staropolski

KGW Łysa Góra

Kotleciki z serem i ziołami

Wyróżnienie: Cukinia faszerowana z serem feta i filetem z kurczaka

KGW Biadoliny Radłowskie

Zalewajka

Wyróżnienie: Chłodnik z botwinki

KGW Dębno

Karkówka w coli z kopytkami ze szpinakiem

Wyróżnienie: Cukinia z miętą

KGW Łoniowa

Kapuściany żurek

KGW Doły

Piechociarz z kaszą

Wyróżnienie: Owsiane placuszki

KGW Sufczyn

Chlebek skubany

Knedle rajskie

Akcja Katolicka Sufczyn

Kapusta młoda zasmażana

Pasztet z selera

Akcja Katolicka Porąbka Uszewska

Pierożki kruche z warzywami

- Dziękuję wszystkim uczestnikom Konkursu Potraw za uczestnictwo i przygotowanie tak znakomitych potraw. Każdego roku Komisja ma ogromny problem, aby spośród tak wielu pysznych dań wybrać te, które smakują najbardziej. Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej organizowana jest już od ponad 20 lat, a poziom konkursu ciągle wzrasta – mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Chciałbym również podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Biesiady.

Po ogłoszeniu wyników konkursu, przyszedł czas na dalsze występy artystyczne. Na scenie zaprezentowała się grupa śpiewacza „Ocalić od zapomnienia”, regionalne zespoły „Dołowianie”, „Niedźwiedzoki”, „Porąbcoki”, a także zespół „Sezon na czereśnie”. Gwiazdą wieczoru była Kapela Roy, która popularność zdobyła po udziale w popularnym muzycznym programie „Must Be The Music”. Na zakończenie XXII Biesiady Agroturystycznej odbył się pokaz FIRESHOW.


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12