GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Kolejna grupa seniorów z certyfikatami

Kolejna grupa seniorów z certyfikatami

3.06.2019
Kolejna grupa seniorów z certyfikatami

W czwartek, 30 maja, kolejna grupa seniorów z terenu gminy Dębno ukończyła zajęcia przeprowadzane w ramach projektu „Małopolski E-senior”. Projekt ten realizowany jest przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. W naszej gminie projekt ten cieszy się ogromną popularnością, grupy które zakończyły szkolenie liczyły sobie ponad 40 osób.

- Obecnie coraz częściej i coraz dłużej jesteśmy obecni w świecie cyfrowym. Wiele spraw załatwiamy przez Internet, bo tak jest wygodniej, szybciej, ale przede wszystkim tak jest nam narzucane przez rozwój technologii. - Powiedział do zebranych seniorów w Sali Narad Urzędu Gminy Dębno w imieniu Wójta Wiesława Kozłowskiego, Zastępca Wójta, Jacek Szklarz, dodając – Należą się Państwu ogromne brawa za to, że uczestniczyli Państwo tak chętnie w zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu „Małopolski E-senior”. Wierzę, że wiedza zdobyta w czasie tych 15 spotkań będzie teraz wykorzystywana przez Państwa na co dzień, czy ty przy załatwianiu różnych spraw, czy też w kontaktach z bliskimi.

Każdy uczestnik z grupy otrzymał certyfikat ukończenia projektu, wręczony przez przedstawiciela Fundacji Instytutu Myśli Innowacyjnej. Za liczną obecność na zajęciach podziękował seniorom Jacek Szklarz Zastępca Wójta Gminy Dębno oraz Jacek Leszczyński, który prowadził wszystkie 15 zajęć tematycznych. Ponadto uczestnikom wręczone zostały tablety, z których w czasie spotkań korzystali seniorzy.

Również w Biadolinach Szlacheckich w Wiejskim Domu Ludowym zakończyły się zajęcia dla kolejnej grupy seniorów, którzy brali udział w projekcie „Małopolski E-senior”. Za liczny udział w spotkaniach edukacyjnych podziękował seniorom wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który wraz z instruktorem Jackiem Leszczyńskim wręczył certyfikaty, tablety oraz materiały szkoleniowe, z których korzystano w czasie zajęć.

- Celem projektu było podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z komputera i Internetu, zajęcia były przygotowane w sposób interesujący tak, aby mogli Państwo, w ich czasie jak najwięcej dowiedzieć się o funkcjonowaniu świata cyfrowego. Tablety, które zostaną Państwu wręczone pozwolą na dalsze rozwijanie kompetencji w zakresie wykorzystywania technologii informacyjnej – mówił Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Jeśli znają Państwo osoby, które byłyby zainteresowane udziałem w projekcie, to proszę, aby ich zachęcić, gdyż są jeszcze ostanie wolne miejsca, a Państwu serdecznie dziękuję za udział.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w projekcie „Małopolski e-Senior” informujemy, że są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Przypominamy, że zapisać mogą się seniorzy, którzy ukończyli 65 lat i są mieszkańcami Gminy Dębno. Szkolenia są całkowicie bezpłatne, a na ich zakończenie wręczane są użytkownikom tablety, które wykorzystywane były podczas zajęć.

Dokumenty rekrutacyjne do pobrania.


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12