GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Pamiętali o Zbrodni Katyńskiej

Pamiętali o Zbrodni Katyńskiej

5.04.2019
Pamiętali o Zbrodni Katyńskiej

Gminne Uroczystości Katyńskie odbyły się wczoraj, 4 kwietnia 2019 r., w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Sufczynie przy obelisku upamiętniającym zbrodnie popełnione na Polakach na Wschodzie. Licznie zgromadzona młodzież, nauczyciele oraz przedstawiciele lokalnych władz, a także służb mundurowych upamiętnili pamięć ofiar w związku z przypadającą w tym roku 79. rocznicą Zbrodni Katyńskiej.

- Po raz kolejny spotykamy się, aby uczcić Pamięć o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Gromadzimy się licznie przy obelisku upamiętniającym zbrodnie popełnione na Polakach na Wschodzie, aby złożyć symboliczne kwiaty i znicze. W ten sposób chcemy kultywować pamięć o bohaterach, którzy oddali swoje życie za nasz krajmówił do zebranych, w imieniu Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, Jacek Szklarz Zastępca Wójta, dodając - Jesteśmy tutaj, bo pamiętamy o zbrodni i jej ofiarach, o zbrodni na narodzie. Oddajmy wspólnie hołd pomordowanym i pomódlmy się za nich. Chwała bohaterom! Cześć Ich pamięci!

Uroczystości uświetnione zostały, odśpiewanym wspólnie, hymnem państwowym, a także montażem słowno-muzycznym zaprezentowanym przez młodzież.

Na koniec obchodów, przybyłe na Gminne Uroczystości Katyńskie, delegacje złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze przy obelisku.  


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12