GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Zimowe szaleństwo na stoku dobiegło końca

Zimowe szaleństwo na stoku dobiegło końca

7.03.2019
Zimowe szaleństwo na stoku dobiegło końca

W Gminie Dębno zakończył się projekt „Jeżdżę z głową” - edycja na 2019 rok, którego realizacja rozpoczęła się 14 stycznia. Zajęcia, zorganizowane w ramach projektu, przeznaczone były dla dzieci ze szkół podstawowych. Wzięło w nich udział 235 uczniów, z 8 placówek oświatowych działających na terenie gminy Dębno.

W ośrodku narciarskim w Jastrzębi koło Ciężkowic pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, posiadającej uprawnienia PZN lub MENiS, a także niezbędne przygotowanie pedagogiczne, dzieci zdobywały oraz podnosiły poziom swoich umiejętności w jeździe na nartach. Każdy uczestnik spędził na stoku 20 godzin. Dzieci dodatkowo w ramach realizacji projektu wzięły udział w spotkaniu z policją zabezpieczającą stok oraz w prelekcjach, w czasie których były poruszane zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem ze stoków narciarskich. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w tegorocznej edycji projektu.

- Zrealizowany projekt „Jeżdżę z głową”, był doskonałą okazją do tego by wśród uczniów z terenu naszej gminy zaszczepić pasję do uprawiania sportów zimowych mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Mamy również nadzieję, że projekt, poprzez zorganizowane prelekcje, wpłynie pozytywnie na wzrost bezpieczeństwa najmłodszych na trasach i stokach narciarskich, gdyż dzieci będą wiedzieć, jak poprawnie zachować się w czasie korzystania z nich.

Projekt „Jeżdżę z głową” współfinansowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Otrzymana kwota dofinansowania wyniosła ponad 35 tysięcy złotych.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12