GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1.03.2019
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji przypadającego dziś Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest obchodzony w Polsce już po raz dziewiąty, przy pomnikach upamiętniających lokalnych bohaterów z terenu Gminy Dębno, delegacje złożyły kwiaty i znicze.

Przedstawiciele Urzędu Gminy Dębno na czele z Wiesławem Kozłowskim Wójtem Gminy Dębno, Jackiem Szklarzem Zastępcą Wójta, Justyną Wójtowicz-Wodą Sekretarz Gminy Dębno, a także Radnymi Rady Gminy Dębno: Grzegorzem Gurgulem, Grzegorzem Kłuskiem oraz delegacje uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich wspólnie uczcili pamięć o bohaterach.

Kwiaty i znicze zostały złożone w Dębnie przy pomniku Antoniego Derlagi ps. „Junak” oraz w Biadolinach Szlacheckich przy tablicy pamiątkowej zamontowanej na ścianie Wiejskiego Domu Ludowego, a także przy Obelisku upamiętniającym Porucznika Kazimierza Rzepkę ps. „Ognik” przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich, gdzie po uroczystym złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy uczestnicy wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

- Bardzo ważna jest pamięć historyczna, musimy dbać o to, aby pamiętać o naszych bohaterach, również tych lokalnych, bowiem pamięć i szacunek dla przodków są fundamentem wspólnoty narodowej. Zawdzięczamy im bardzo dużo, między innymi to że możemy żyć w wolnym i niepodległym państwie – mówił Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12