GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28.02.2019
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu (…) Dzień 1 marca ustanawia się Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”1.

Ustanowienie tego święta było wyrazem istniejącej w naszym społeczeństwie potrzeby kultywowania pamięci o tych, którzy przez wiele lat pozostawali w zapomnieniu. A przecież walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Jutrzejszy dzień jest okazją do oddania im należytego hołdu.

W związku z tym wydarzeniem przedstawiciele Gminy Dębno oraz delegacje szkół podstawowych złożą kwiaty i znicze przy miejscach pamięci lokalnych bohaterów.

 

1Ustawa z dnia 3 lutego 2011 r. o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12