GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Nadanie sztandaru szkole w Dębnie

Nadanie sztandaru szkole w Dębnie

13.11.2018
Nadanie sztandaru szkole w Dębnie

W dniu 8 listopada 2018 roku w Kościele p.w. św. Małgorzaty w Dębnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość poświęcenia i nadania nowego sztandaru szkoły.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą. W uroczystości udział wzięli: Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dyrektor tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł. insp. Bogusław Chmielarz, Radny Powiatu Brzeskiego Jacek Frankowski, Radni gminy Dębno, a także dyrektorzy szkół z gminy Dębno, nauczyciele oraz dzieci i młodzież szkolna.

Obchody nadania sztandaru połączone zostały z uroczystościami związanymi z upamiętnieniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski, podczas przemówienia podkreślił, że nadanie sztandaru szkole w Dębnie jest bardzo ważnym wydarzeniem. Jest to podniosła chwila, która wpisuje się w tradycję gminy i narodu polskiego - Sztandar zobowiązuje do tego, aby dbać o historię, o nasze lokalne tradycje, jak również o poszanowanie naszych wartości narodowych. Na sztandarze szkoły w Dębnie widnieje postać Tadeusza Kościuszki, który zajmuje czołowe miejsce w panteonie polskich bohaterów narodowych, warto wzorować się na tak wybitnej jednostce i kultywować pamięć o Nim i o Bohaterach Państwa Polskiego.

Po oficjalnej części, w czasie której przekazano sztandar, rozpoczęła się część artystyczna. Montaż słowno-muzyczny pt. „Pociąg do wolności”, został przygotowany pod przewodnictwem pani Anny Hojnowskiej, a zaprezentowany został przez uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie.


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12