GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Gmina Dębno Samorządowym Liderem Edukacji

Gmina Dębno Samorządowym Liderem Edukacji

24.10.2018
Gmina Dębno Samorządowym Liderem Edukacji

W 8. edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji – 2018” Komisja Certyfikacyjna przyznała gminie Dębno certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”. Tym samym Komisja potwierdziła, że działalność Urzędu Gminy Dębno w sferze lokalnej polityki oświatowej zasługuje na najwyższe uznanie, gdyż prowadzona jest efektywnie, nowocześnie, skutecznie, w oparciu o najwyższe standardy jakościowe.

Wyniki tegorocznej edycji konkursu ogłoszone zostały oficjalnie podczas Gali Finałowej w Auli Collegium Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie Gali dokonano uroczystego wręczenia nadanych certyfikatów, jak również poinformowano uczestników Programu, które z certyfikowanych samorządów otrzymały w tym roku Nagrody Nadzwyczajne. Gmina Dębno otrzymała Wyróżnienie Nadzwyczajne PRIMUS. Wyróżnienie to przyznawane jest jednostkom samorządu terytorialnego, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych.

- To dla nas już kolejna nagroda za naszą działalność w obszarze edukacji – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.  – Dla nas rozwój oświaty to jeden z priorytetów. Z roku na rok nasze szkoły pięknieją, dostosowują ofertę edukacyjną do potrzeb lokalnej społeczności. W ciągu minionych czterech lat kilka szkól przeszło gruntowny remont bądź zostało rozbudowanych. Aktualnie w Dębnie rozpoczynają się prace przy budowie najnowocześniejszej hali sportowej w naszym regionie. Poza inwestycjami infrastrukturalnymi staramy się podnosić jakość kształcenia. Jednym z takich działań był swoisty "okrągły stół" na temat wyzwań oświatowych naszej gminy – Vulcan kompetencji.   


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12