GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » O gminie » Wydarzenia » Dzień kobiet z zespołem MONK

Dzień kobiet z zespołem MONK

13.03.2018
Dzień kobiet z zespołem MONK

W Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbyło się już tradycyjne spotkanie władz samorządowych z Mieszkankami gminy Dębno w dniu Ich święta. Gwiazdą tegorocznego wydarzenia był zespół MONK.

- Jest to już kolejne tematyczne spotkanie. Bardzo ważna w naszych działaniach jest integracja mieszkańców, tworzenie gminnej wspólnoty, ale również aktywizowanie różnych grup społecznych i włączanie ich w życie gminy – wyjaśnia wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

O ucztę dla ducha podczas spotkania zadbał zespół MONK.  Był to jednak koncert wyjątkowy, gdyż zespół to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, to ich muzyka stanowi połączenie różnych gatunków takich jak: jazz, pop, rock, a nawet muzyka klasyczna w unikalny sposób – zero instrumentów, tylko głosy ludzkie.

W ich repertuarze znaleźć można przeboje muzyki pop (m.in. z repertuaru Michaela Jackson, Queen, Stinga, The Beatles) oraz standardy jazzowe.

Monk powstał w 1995 roku, ale w obecnym składzie śpiewa od 2001 roku. Zespół tworzą: Marcin Sobczyk, Grzegorz Ważny, Mirosław Pasek, Tomasz Stec, Piotr Cyz. Z grupą współpracuje również Damian Niewiński, wzbogacając oryginalne aranżacje elementami beatboxu.

Jednak tego dnia najważniejsze były licznie zgromadzone Panie.

- Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom, aby dzisiejsze świętowanie nie było tylko przerywnikiem! Spełnienia marzeń, chwili spokoju w codziennej gonitwie oraz kwiatów i uśmiechu na twarzy nie tylko 8 marca! – mówił podczas uroczystości gospodarz gminy, który wręczył każdej przedstawicielce płci pięknej kwiaty.  


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12