GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » O gminie » Wydarzenia » Gmina Dębno pamiętała o Bohaterach

Gmina Dębno pamiętała o Bohaterach

7.03.2018
Gmina Dębno pamiętała o Bohaterach

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Dębno rozpoczęły się 3 marca od złożenia wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterską postawę porucznika Kazimierza Rzepki (pseudonim ,"Ognik"). Natomiast po południu o godzinie 17.00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się spektakl pod tytułem "Wyklęci'' przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy DCK. 

Przedstawienie ukazywało losy bohaterów Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych, którzy poświecili się w walce o wolną Polskę. Podczas spektaklu została przedstawiona między innymi historia: "Inki", "Zagończyka", "Zapory" i lokalnego bohatera pochodzącego z Biadolin Szlacheckich - "Ognika".

- Było to bardzo poruszające widowisko. To niezwykle budujące, że młodzi ludzie są animatorami wydarzeń, które mają upamiętniać Żołnierzy Wyklętych. Jest to dowód, że wciąż pamiętamy o swoich bohaterach - mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. 

W przedstawieniu, którego reżyserem i scenarzystą był Łukasz Przybyło, wystąpili:  Weronika Batko, Oliwia Pierz, Natalia Sumara, Julia Duch, Paulina Żurek, Kinga Serwatka, Eryk Strzesak, Kinga Kornaś, Sebastian Bartosz, Mikołaj Migas, Piotr Borowiec, Łukasz Płaneta, Jakub Koczwara.

Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego dzień później aktorzy znów pokazali swój kunszt, tym razem w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Dębnie.


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12