GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » O gminie » Wydarzenia » Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych

Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych

24.11.2017
Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych

Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie na wyposażenie bibliotek publicznych, w ramach zadania pod nazwą „Zakup komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych”. Środki pochodzą z Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”.

Łącznie na realizację zadania przeznaczono kwotę w wysokości 38 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Instytutu Książki wynosi 30 tys. zł. Środki te w całości zostały wykorzystane na zakup 10 komputerów przenośnych z oprogramowaniem antywirusowym, 2 drukarek laserowych oraz 1 urządzenia wielofunkcyjnego. W nowoczesny sprzęt doposażone zostały w październiku bieżącego roku Biblioteki Publiczne w Dębnie, Łysej Górze, Maszkienicach, Porąbce Uszewskiej oraz Sufczynie. Urządzenia te służą bibliotekarzom do opracowywania zasobów bibliotecznych, a także zostały udostępnione czytelnikom w celu korzystania z bezpłatnego Internetu i katalogu on-line.

Celem programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017” jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii i wyrównanie szans mieszkańców w gminach poprzez wyposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych
Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych
Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych

Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12